PŚ w wioślarstwie: 14 polskich osad wystartuje w Linzu

Inne
PŚ w wioślarstwie: 14 polskich osad wystartuje w Linzu
fot. PAP

Czternaście osad będzie reprezentować Polskę od piątku do niedzieli w drugiej rundzie wioślarskiego Pucharu Świata w Linzu. To sprawdzian austriackiego ośrodka przed przyszłorocznymi mistrzostwami globu.

Na początku czerwca biało-czerwoni dwukrotnie stanęli na podium zawodów w Belgradzie: w dwójce wagi lekkiej zwyciężyli Jerzy Kowalski i Miłosz Jankowski, natomiast Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Katarzyna Zillmann były drugie w czwórce podwójnej. Obie osady wystąpią w Austrii w niezmienionych składach.

"Ostatni raz tu startowałam w 2008 roku, czyli równe 10 lat temu, na mistrzostwach świata juniorów. Startowałam na deblu z Martą Rychert. Po super półfinale nie starczyło nam już sił na finał i ostatecznie byłyśmy 6. Ale mimo wszystko miło wspominam tamte starty, dużo mnie nauczyły" - napisała na Facebooku Kobus-Zawojska.

Do zestawienia czwórki bez sterniczki jeszcze sprzed ubiegłorocznych mistrzostw świata w Sarasocie wrócili trenerzy Jakub Urban i Michał Kozłowski. Anna Wierzbowska oraz jej młodsza siostra Maria wystartują wraz z Moniką Chabel (wcześniej pod panieńskim nazwiskiem Ciaciuch) oraz Joanną Dittmann. Ta czwórka miała reprezentować Polskę w tej konkurencji w MŚ na Florydzie, ale z powodu wypadku starszej z sióstr z Krakowa do składu wskoczyła Olga Michałkiewicz. W tym zestawieniu Polki wywalczyły srebrny medal.

Michałkiewicz wystartuje z kolei w dwójce bez sterniczki wraz z Moniką Sobieszek. Zmianie uległ też skład kobiecej dwójki podwójnej wagi lekkiej - Weronika Deresz popłynie w parze z Katarzyną Wełną. Ta druga zajmie miejsce Joanny Dorociak, która wystartuje w jedynce wagi lekkiej.

Biało-czerwoni przygotowywali się do austriackich regat w Wałczu. W drugi weekend czerwca wielu z nich wzięło udział w mistrzostwach Polski w Poznaniu.

Na listach startowych zawodów w Linzu znalazło się prawie 700 nazwisk. To o niemal 200 więcej niż w Belgradzie. Wiele wskazuje więc na to, że zawody w Austrii będą lepiej obsadzone niż pierwsza runda w Serbii. Wpływ na to może mieć fakt, że w 2019 roku odbędą się tam mistrzostwa świata - główna impreza kwalifikacyjna do igrzysk olimpijskich w Tokio.

Reprezentacja Polski na zawody PŚ w Linzu:

Mężczyźni

- dwójka podwójna wagi lekkiej
Jerzy Kowalski, Miłosz Jankowski

- jedynka
Adam Wicenciak

- dwójka podwójna
Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski

- czwórka bez sternika
Michał Szpakowski, Piotr Juszczak, Ryszard Ablewski, Mikołaj Burda

- czwórka podwójna
Dominik Czaja, Szymon Pośnik, Wiktor Chabel, Maciej Zawojski

- ósemka
Robert Fuchs, Bartosz Modrzyński, Marcin Brzeziński, Adrian Pawłowski, Łukasz Posyłajka,
Daniel Trojanowski, Mateusz Wilangowski, Zbigniew Schodowski, Marcin Sobieraj

Kobiety

- jedynka wagi lekkiej
Joanna Dorociak

- dwójka podwójna wagi lekkiej
Weronika Deresz, Katarzyna Wełna

- dwójka bez sterniczki
Monika Sobieszek, Olga Michałkiewicz

- dwójka podwójna
Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak, Martyna Mikołajczak

- czwórka bez sterniczki
Monika Chabel, Maria Wierzbowska, Anna Wierzbowska, Joanna Dittmann

- czwórka podwójna
Katarzyna Zillmann, Maria Springwald, Marta Wieliczko, Agnieszka Kobus-Zawojska

- parawioślarstwo - jedynka
Jarosław Kailing

- parawioślarstwo - dwójka mieszana
Jolanta Majka, Michał Gadowski

KN, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze