Katastrofalna gra Kurka! Koniec marzeń o występie na MŚ?

Siatkówka

Bartosz Kurek zaliczył katastrofalny występ w spotkaniu przeciwko Argentynie. W pomeczowym studiu Polsatu Sport rozgorzała dyskusja, czy atakujący powinien dostać kolejne szanse w kadrze, czy też jego obecna dyspozycja nie pozwala mu marzyć o znalezieniu się w kadrze na mistrzostwa świata.

Z trzynastu wykonanych w tym meczu ataków, Kurek  skończył zaledwie pięć. Widać było, że nie jest obecnie w najlepszej dyspozycji, a rywalem była przecież reprezentacja Argentyny – jedna z najsłabszych ekip premierowej edycji Ligi Narodów. 

 

– Gdyby Bartosz Kurek miał odebrać świadectwo za ten mecz, to czerwonego paska by nie było... –  rozpoczął dyskusję Jerzy Mielewski.

 

– Na innej części ciała – zażartował Wojciech Drzyzga.

 

– Bartosz Kurek ma problemy – przyznał Ireneusz Mazur.

 

– Czy stać nas na leczenie tych problemów przez kolejny sezon w reprezentacji? Wiemy, jak to było w klubie, więc może dajmy Bartkowi rozegrać jakiś dobry sezon klubowy, by były podstawy do szukania jego dyspozycji w kadrze – pytał dziennikarz Polsatu Sport.

 

– Na pewno nie jest w sytuacji komfortowej. Widać, że wewnętrznie bardzo mocno to przeżywa i to mu nie pomaga. Nowy trener chce go sprawdzić na dłuższym dystansie, nie tylko w jednym meczu. Takie spotkanie, jak to przeciwko Argentynie było najlepszą okazją do grania. Czy się sprawdził...? –  stwierdził Mazur.

 

– Ale czy jemu to pomaga? Oczekiwania wobec Bartka są dużo wyższe, niż względem innych atakujących, bo pamiętamy, że miał też dobre sezony. On się męczy, gra słabo, presja rośnie i on to coraz bardziej przeżywa, a postępu nie ma, bo Bartek nie gra lepiej, niż na początku sezonu – powiedział redaktor Mielewski.

 

– Myślę, że meczów jest na tyle dużo, że stać nas na to, by sprawdzić Kurka... Od trenera Heynena zależy, czy będzie chciał dalej go prowadzić, czy też da mu odpocząć – odparł trener Mazur.

 

– Bartek dostał czas, dostał dużo gry. Jeśli mu nie idzie, szansę powinni dostać następni. Niech wejdzie Maciej Muzaj, bo tego zawodnika nie mamy sprawdzonego. Jest Łukasz Kaczmarek – chcemy zobaczyć Kaczmarka. A kto będzie naszą jedynką? Czy tylko Dawid Konarski? Pojechaliśmy do Australii, mamy ogromny problem z atakiem, umarliśmy na skrzydłach i uratowaliśmy się środkiem, w meczu z jednym z najgorszych zespołów tej edycji Ligi Narodów – przyznał Drzyzga.

 

Czy w najbliższym czasie będziemy świadkami przebudzenia Kurka, nagłego powrotu formy, czy też słynny siatkarz podobnie jak w 2014 roku nie znajdzie się w kadrze na siatkarski mundial?

 

Finały siatkarskich mistrzostw świata, w których zaprezentują się 24 czołowe ekipy globu, dbędą się w dniach 9–30 września we Włoszech (Rzym, Turyn, Bari) oraz w Bułgarii (Warna, Sofia, Płowdiw, Ruse).

 

Dyskusja w załączonym materiale wideo.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze