Od pewnego czasu mówiło się, że Kluivert może przenieść się do ligi włoskiej. Teraz stało się to faktem. Reprezentant Holandii podpisał pięcioletni kontrakt, który obowiązywać będzie do 30 czerwca 2023 roku.

Roma zapłaciła za napastnika ponad 17 milionów euro. Kwota może jeszcze wzrosnąć o 1,5 miliona euro, co jest jednak uzależnione od osiągnięć zawodnika oraz wyników klubu.

- Czuję się świetnie. Jestem w niewiarygodnym klubie i nie mogę się doczekać rozpoczęcia mojej przygody - powiedział Kluivert. - Myślę, że Roma to świetny klub dla mnie. Myślę, że stanę się tu większym, silniejszym piłkarzem i zrobię tu wiele fajnych rzeczy - dodał.

Justin, który jest synem byłego gracza Ajaksu Amsterdam, Barcelony i Newcastle United Patricka Kluiverta, zaliczył w poprzednim sezonie 30 występów w Eredivisie i zdobył 10 bramek. Przeważnie grał na pozycji lewoskrzydłowego, ale potrafi też grać na prawej stronie i na szpicy.

- Myślę, że Justin jest obecnie jednym z najlepiej rokujących młodych piłkarzy z Europy, dlatego nie było nam łatwo go pozyskać. On wierzy, że Roma to dla niego idealny klub, by zbierać dalsze doświadczenia i rozwijać swój ogromny potencjał - powiedział dyrektor sportowy AS Roma Monchi.

Stawiający pierwsze kroki w akademii Ajaksu Amsterdam Kluivert zadebiutował w rezerwach klubu jako siedemnastolatek we wrześniu 2016 roku. W styczniu 2017 awansował do pierwszej drużyny, a dwa miesiące później strzelił swojego pierwszego gola w Eredivisie. W sumie zanotował 56 występów i strzelił 13 goli.