Argentyna pokonana 3:0! Polscy siatkarze jak Chorwaci na mundialu

W pierwszym meczu turnieju Ligi Narodów siatkarzy w Melbourne Polacy pokonali reprezentację Argentyny 3:0. To zwycięstwo przybliżyło podopiecznych Vitala Heynena do awansu na turniej Final Six, który zostanie rozegrany w Lille (4–8 lipca).

W czwartek, w meczu piłkarskiego mundialu Argentyna przegrała z Chorwacją 0:3. W piątek gorzką pigułkę musieli przełknąć kibice siatkarskiej reprezentacji Albiceleste – ich ulubieńcy ulegli w Melbourne Polsce 0:3. Tu jednak podobieństwa się kończą. O ile Chorwaci zaskoczyli wszystkich, ogrywając faworyta w efektownym stylu, to Polacy odnieśli spodziewane, ale niezbyt efektowne zwycięstwo.

W pierwszym secie podopieczni Heynena mieli sporo problemów ze skończeniem ataków, a grający uważnie w obronie Argentyńczycy długo utrzymywali przewagę (12:16, 16:20). Pojawienie się na parkiecie  Aleksandra Śliwki poprawiło przyjęcie i pozwoliło Polakom odwrócić w końcówce losy seta. Skuteczne ataki środkowych Mateusza Bieńka i Jakuba Kochanowskiego dały zwycięstwo w rywalizacji na przewagi (26:24).

W drugiej partii dobrze zaczął funkcjonować polski blok. Set toczył się przy przewadze bało-czerwonych (16:14, 20:17), którzy w końcówce pewnie rozstrzygnęli go na swoją korzyść (25:20). W trzeciej odsłonie Podopieczni Heynena mieli już przewagę 19:14, pozwolili jednak rywalom odrobić straty. Znów set zakończył się grą na przewagi i znów zwycięsko wyszli z niej Polacy. Bohaterem ostatnich akcji był Artur Szalpuk, który w końcówce pojawił się na parkiecie i skutecznie skończył trzy najważniejsze piłki w tym meczu (29:27).

Najmocniejszą bronią Polaków był w tym meczu blok (13–7). Najlepiej punktowali dwaj środkowi: Mateusz Bieniek (16) oraz Jakub Kochanowski (15); w ekipie Argentyny najwięcej punktów uzyskali Cristian Poglajen (14) i Tomas Lopez (12).

Polacy zanotowali dziewiąte zwycięstwo w Lidze Narodów i przybliżyli się do awansu do turnieju finałowego. W kolejnych meczach turnieju w Melbourne zmierzą się z Brazylią (sobota 23 czerwca, godzina 12.00; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat) oraz Australią (niedziela 24 czerwca, godzina 7.00; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat).

Polska – Argentyna 3:0 (26:24, 25:20, 29:27)

Polska: Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek, Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek, Bartosz Kwolek, Bartosz Bednorz – Paweł Zatorski (libero) oraz Aleksander Śliwka, Maciej Muzaj, Marcin Janusz, Łukasz Kaczmarek, Artur Szalpuk.
Argentyna: Maximiliano Cavanna, Cristian Poglajen, Augustin Loser, Sebastian Sole, Tomas Lopez, Martin Ramos – Franco Massimino (libero) oraz Santiago Danani (libero), Bruno Lima, Matias Sanchez, Jan Martinez Franchi, Joaquin Gallego.

Relacja zakończona

Polska – Argentyna 3:0 (26:24, 25:20, 29:27) Artur Szalpuk skończył trzy najważniejsze piłki w tym meczu! Polacy zgarnęli trzy punkty w meczu z Argentyną.

Polska – Argentyna 2:0, 27:27 Bruno Lima zaatakował po bloku.

Polska – Argentyna 2:0, 27:26 Artur Szalpuk przedarł się przez blok rywali!

Polska – Argentyna 2:0, 25:26 Jakub Kochanowski zablokowany.

Polska – Argentyna 2:0, 25:25 Blok Argentyńczyków i odpowiedź Jakuba Kochanowskiego w kolejnej akcji.

Polska – Argentyna 2:0, 24:24 Kapitalna akcja! Argentyńczycy doprowadzili do rywalizacji na przewagi!

Polska – Argentyna 2:0, 24:23 Zepsuta zagrywka siatkarzy Argentyny! Piłka meczowa dla Polski. Julio Velasco poprosił o czas.

Polska – Argentyna 2:0, 23:23 Cristian Poglajen skutecznie zaatakował.

Polska – Argentyna 2:0, 23:22 Serwis Argentyńczyków w siatkę.

Polska – Argentyna 2:0, 22:22 Argentyńczycy odrobili straty... Vital Heynen wziął czas...

Polska – Argentyna 2:0, 22:20 Tomas Lopez - mocny atak z lewej strony.

Polska – Argentyna 2:0, 21:19 Skuteczny blok Argentyńczyków. Majeje przewaga Polaków.

Polska – Argentyna 2:0, 19:16 Bartosz Bednorz zablokowany.

Polska – Argentyna 2:0, 19:14 Kolejny blok i rośnie przewaga Polaków.

Polska – Argentyna 2:0, 17:13 Aleksander Śliwka popisał się skutecznym atakiem.

Polska – Argentyna 2:0, 16:12 Mateusz Bieniek ze środka i cztery punkty przewagi Polaków na drugiej przerwie.

Polska – Argentyna 2:0, 15:11 Bartosz Bednorz zakończył długą akcję.

Polska – Argentyna 2:0, 13:10 Seria błędów Polaków. Bartosz Kurek zaatakował w aut. Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Argentyna 2:0, 13:6 Seria Polaków trwa! Skuteczny blok Bartosza Kurka.

Polska – Argentyna 2:0, 11:6 Efektowny atak Bartosza Kurka z prawego skrzydła.

Polska – Argentyna 2:0, 10:5 Polacy utrzymują przewagę po przerwie.

Polska – Argentyna 2:0, 8:4 Aleksander Śliwka zaatakował po bloku rywali. Wyraźna przewaga Polaków na pierwszej przerwie.

Polska – Argentyna 2:0, 7:3 Mateusz Bieniek - as serwisowy. Julio Velasco poprosił o czas.

Polska – Argentyna 2:0, 5:2 Tomas Lopez zaatakował w aut.

Polska – Argentyna 2:0, 3:1 Dobry początek trzeciego seta w wykonaniu Polaków.

Polska – Argentyna 2:0 (26:24, 25:20) Efektownym blokiem przypieczętowali Polacy triumf w drugiej partii!

Polska – Argentyna 1:0, 24:20 Piłka setowa dla Polski!

Polska – Argentyna 1:0, 23:19 Pojedynczy blok Grzegorza Łomacza.

Polska – Argentyna 1:0, 21:19 Skuteczny atak Martina Ramosa.

Polska – Argentyna 1:0, 20:18 Zablokowany Bartosz Bednorz.

Polska – Argentyna 1:0, 20:17 Jeszcze jeden czas na prośbę trenera Julio Velasco.

Polska – Argentyna 1:0, 19:17 Jakub Kochanowski skończył kontrę Polaków. Julio Velasco poprosił o przerwę.

Polska – Argentyna 1:0, 17:16 Skuteczny blok Polaków.

Polska – Argentyna 1:0, 16:14 Aleksander Śliwka skończył kontrę biało-czerwonych! Dwa punkty różnicy na drugiej przerwie.

Polska – Argentyna 1:0, 13:13 Augustin Loser - as serwisowy.

Polska – Argentyna 1:0, 13:11 Cristian Poglajen zaserwował w siatkę.

Polska – Argentyna 1:0, 12:10 Zablokowany Martin Ramos.

Polska – Argentyna 1:0, 10:9 Skuteczny blok Polaków.

Kwolek: Chcemy wywalczyć awans w dwóch spotkaniach

Jesteśmy mocni. Potwierdziliśmy to wcześniejszymi turniejami, które wygrywaliśmy. Na pewno jest szansa na awans do szóstki - powiedział przyjmujący reprezentacji Polski Bartosz Kwolek przed ostatnim turniejem fazy zasadniczej Ligi Światowej w Melbourne.

Polska – Argentyna 1:0, 8:7 Tomas Lopez - serwis w siatkę. Punkt zaliczki Polaków na pierwszej przerwie.

Polska – Argentyna 1:0, 7:5 Skuteczny blok Polaków.

Polska – Argentyna 1:0, 5:5 Skuteczny atak Mateusza Bieńka

Polska – Argentyna 1:0, 3:3 Wyrównany początek drugiej partii.

Polska – Argentyna 1:0, 0:2 Rozpoczął się drugi set.

Polska – Argentyna 1:0 (26:24) Jakub Kochanowski atakiem ze środka zakończył pierwszego seta.

Polska – Argentyna 0:0, 25:24 Mateusz Bieniek po bloku rywali.

Polska – Argentyna 0:0, 24:24 Tomas Lopez skutecznie... Gramy na przewagi.

Polska – Argentyna 0:0, 24:23 Zablokowany Tomas Lopez! Piłka setowa dla Polski!

Polska – Argentyna 0:0, 23:23 Sebastian Sole zaatakował w aut! Polacy orobili straty! Julio Velasco wziął drugi czas.

Polska – Argentyna 0:0, 22:23 Skuteczny blok Polaków!

Polska – Argentyna 0:0, 20:22 Punkt dla Polski po weryfikacji (autowy atak rywali). Julio Velasco poprosił o czas.

Polska – Argentyna 0:0, 19:22 Autowa zagrywka Argentyńczyków.

Polska – Argentyna 0:0, 17:21 Cristian Poglajen przedarł się przez polski blok.

Polska – Argentyna 0:0, 16:20 Vital Heynen wziął drugi czas.

Polska – Argentyna 0:0, 16:18 Aleksander Śliwka zaatakował po bloku, co pokazała weryfikacja.

Polska – Argentyna 0:0, 14:17 Aleksander Śliwka zablokowany.

Polska – Argentyna 0:0, 14:16 Bartosz Bednorz - as serwisowy, co potwierdziła weryfikacja.

Polska – Argentyna 0:0, 12:16 Autowy atak Bartosza Bednorza. Druga przerwa techniczna przy czteropunktowej przewadze Argentyny.

Polska – Argentyna 0:0, 12:15 Tomas Lopez popisał się skutecznym atakiem.

Polska – Argentyna 0:0, 11:13 Jakub Kochanowski, a w kolejnej akcji Mateusz Bieniek wywalczyli punkty dla biało-czerwonych.

Polska – Argentyna 0:0, 9:13 Rośnie przewaga Argentyny. Trener Vital Heynen poprosił o czas. Aleksander Śliwka zmienił Bartosza Kwolka.

Polska – Argentyna 0:0, 9:11 Autowa zagrywka Bartosza Kwolka.

Polska – Argentyna 0:0, 9:10 Skuteczny atak Bartosza Bednorza.

Polska – Argentyna 0:0, 7:10 Argentyńczycy odskoczyli na trzy oczka.

Polska – Argentyna 0:0, 7:9 Bartosz Kwolek zaatakował bez bloku, co potwierdziła weryfikacja.

Kadziewicz nadaje z Melbourne: Dziwna hala i drewniany Mika

Reprezentacja Polski jest już w Melbourne, gdzie rozegra ostatni turniej fazy zasadniczej Ligi Narodów. Mecze z Argentyną, Brazylią i Australią zadecydują o tym, czy Biało-Czerwoni awansują do turnieju finałowego rozgrywek. Co się dzieje w polskim obozie? Sprawdził to Łukasz Kadziewicz!

Polska – Argentyna 0:0, 7:8 Cristian Poglajen atakiem po bloku ustalił wynik na pierwszej przerwie technicznej. Punkt straty Polaków.

Polska – Argentyna 0:0, 7:6 Kiwka Grzegorza Łomacza.

Polska – Argentyna 0:0, 5:5 Pierwszy punktowy blok Polaków.

Polska – Argentyna 0:0, 4:4 Błąd siatkarzy Argentyny.

Polska – Argentyna 0:0, 2:4 Tomas Lopez popisał się skutecznym atakiem.

Polska – Argentyna 0:0, 2:3 Bartosz Kurek zatrzymany blokiem.

Polska – Argentyna 0:0, 2:2 Argentyńczycy obili polski blok.

Polska – Argentyna 0:0, 1:0 Rozpoczynamy pierwsze spotkanie reprezentacji Polski na turnieju Ligi Narodów siatkarzy w Melbourne. Jakub Kochanowski popisał się skutecznym atakiem z krótkiej.

Polska: Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek, Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek, Bartosz Kwolek, Bartosz Bednorz – Paweł Zatorski (libero).
Argentyna: Maximiliano Cavanna, Cristian Poglajen, Augustin Loser, Sebastian Sole, Tomas Lopez, Martin Ramos – Franco Massimino (libero).

Argentyńczycy mogą spłatać nam figla

Przed polskimi siatkarzami ostatnie trzy mecze fazy interkontynentalnej Ligi Narodów. I trzeba się będzie trochę postarać, by zagrać w turnieju finałowym w Lille (8-10 lipca). Dobrze, że zaczynamy od meczu z Argentyną, bo wydaje się być najłatwiejszym rywalem w tym turnieju. Tyle że tacy też mogą spłatać figla.

Czas na hymny obu państw.

Skład reprezentacji Polski siatkarzy na turniej Ligi Narodów w Melbourne:

rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Marcin Janusz.
atakujący: Maciej Muzaj, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek.
środkowi: Bartłomiej Lemański, Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek.
przyjmujący: Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Bartosz Kwolek, Mateusz Mika, Bartosz Bednorz.
libero: Paweł Zatorski.

Liga Narodów siatkarzy: Turniej w Melbourne - terminarz i plan transmisji

Polscy siatkarze zagrają w Melbourne w piątym i ostatnim turnieju fazy interkontynentalnej Ligi Narodów. Czy podopieczni trenera Vitala Heynena zdołają wywalczyć awans do Final Six? Kiedy grają Polacy? Sprawdź terminarz i plan transmisji turnieju Ligi Narodów siatkarzy w Melbourne (22-24 czerwca).

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska – Argentyna. Początek spotkania o godzinie 10.30.