Łomacz pobił rekord! (WIDEO)

Siatkówka

Grzegorz Łomacz w meczu Ligi Narodów z Argentyną w Melbourne pobił swój rekord. W trzech setach aż czterdzieści jeden razy rozegrał piłkę na środek siatki. - Taka była taktyka, żeby dużo grać środkiem, co było widać - powiedział rozgrywający reprezentacji Polski.

Niezwykle rzadko spotyka się, by rozgrywający tak hojnie obdarowywał swoich środkowych piłkami. Łomacz przyznał, że pobił swój rekord wystawiając aż czterdzieści jeden razy swoim środkowym. - To absolutnie mój rekord. Taka była taktyka, żeby dużo grać środkiem, co z resztą było widać - skomentował.

Skuteczność pary Jakub Kochanowski i Mateusz Bieniek była naprawdę wysoka. Jedynie w końcówce ten pierwszy dwukrotnie został zatrzymany. Nie skłoniło to jednak Łomacza do zmiany taktyki rozegrania. - Wszedł Artur Szalpuk i pomógł nam na skrzydle - skomentował.

- Nie ma po co tego analizować. Po prostu przeciwnik dobrze wyskoczył do bloku, w ostatniej chwili zasłonił kierunek, który wybrałem. Faktycznie byłem usatysfacjonowany tym meczem, a po dwóch ostatnich piłkach jestem trochę mniej, ale najważniejsze, że wygraliśmy - skomentował końcówkę meczu Kochanowski.

Materiał Łukasza Kadziewicza z Melbourne w załączonym materiale wideo.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze