MŚ 2018: Gil już po raz piąty asystentem sędziego wideo

Piłka nożna
MŚ 2018: Gil już po raz piąty asystentem sędziego wideo
fot. PAP

Paweł Gil po raz piąty na tegorocznym mundialu w Rosji będzie pełnił funkcję AVAR, czyli asystenta sędziego wideo. W piątek arbitra z Lublina czeka praca przy meczu piłkarzy Nigerii z Islandią w Wołgogradzie.

Sędziowie do obsługi systemu VAR nie jeżdżą na mecze – ich centrum jest w Moskwie i stąd współpracują z arbitrami boiskowymi pracującymi na stadionach MŚ 2018 (dlatego FIFA nie musi spieszyć się z ogłaszaniem obsady wideo).

Dotychczas Gil pełnił funkcję asystenta sędziego wideo przy meczach Egiptu z Urugwajem (0:1), Argentyny z Islandią (1:1), Kostaryki z Serbią (0:1) oraz Urugwaju z Arabią Saudyjską (1:0).

W meczu Nigeria - Islandia polski sędzia będzie pracował w kabinie wideo z trzema Włochami. Głównym sędzią ds. wideoweryfikacji (VAR) będzie Massimiliano Irrati. Sędzią VAR ds. pozycji spalonych (tzw. offside VAR) - Elenito Di Liberatore, a sędzią pomocniczym – Gianluca Rocchi.

Jako główny arbiter na boisku w Wołgogradzie pracować będzie Nowozelandczyk Matthew Conger. Początek spotkania o godz. 17 polskiego czasu.

Już wcześniej informowano, że sobotni mecz Niemcy – Szwecja poprowadzi na boisku w Soczi Szymon Marciniak. Bardzo możliwe, że wówczas sędzią AVAR również będzie Gil, który pomagał Marciniakowi przy meczu Argentyny z Islandią.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze