To rodzaj zaburzenia przewodnictwa elektrycznego w sercu, które dotyczy ok. 1 promila populacji. Usunięcie wady wymaga przeprowadzenia zabiegu kardiologicznego.

– Niezdiagnozowany zespół WPW może w skrajnych przypadkach stanowić zagrożenie dla życia i być jedną z przyczyn nagłej śmierci sercowej u zawodników, dlatego najważniejsze jest jego stwierdzenie i prawidłowe leczenie, co pozwala na pełny powrót do zdrowia i uprawianie wyczynowego sportu bez niepotrzebnego ryzyka. Po konsultacjach z czołowymi kardiologami i w uzgodnieniu z zawodnikiem postanowiliśmy, że w najbliższych dniach piłkarz przejdzie leczenie zabiegowe mające na celu całkowite usunięcie problemu i pełny powrót do treningów za ok. 8 tygodni – powiedział lekarz I drużyny Legii Mateusz Dawidziuk.

Zabieg, który zostanie wykonany (ablacja drogi dodatkowej) jest zabiegiem w pełni bezpiecznym i małoinwazyjnym. Klubu zapewni Jarkowi pełną i optymalną opiekę medyczną i rehabilitacyjną. Do czasu przeprowadzenia zabiegu Jarek będzie przebywał wraz z pozostałymi zawodnikami na obozie w Warce pracując indywidualnie pod kontrolą lekarską i fizjoterapeutyczną.