U Niezgody wykryto wadę serca. Piłkarz przejdzie zabieg kardiologiczny

Piłka nożna
U Niezgody wykryto wadę serca. Piłkarz przejdzie zabieg kardiologiczny
fot. Cyfrasport

W ramach prowadzonych przez klub na początku przygotowań do nowego sezonu badań profilaktycznych, a także po dodatkowych konsultacjach w Warszawie, u Jarosława Niezgody stwierdzony został zespół Wolffa-Parkinsona-White’a (WPW), który jest wrodzoną wadą obejmującą obecność nieprawidłowej tkanki przewodzącej pomiędzy przedsionkami a komorami.

To rodzaj zaburzenia przewodnictwa elektrycznego w sercu, które dotyczy ok. 1 promila populacji. Usunięcie wady wymaga przeprowadzenia zabiegu kardiologicznego.

– Niezdiagnozowany zespół WPW może w skrajnych przypadkach stanowić zagrożenie dla życia i być jedną z przyczyn nagłej śmierci sercowej u zawodników, dlatego najważniejsze jest jego stwierdzenie i prawidłowe leczenie, co pozwala na pełny powrót do zdrowia i uprawianie wyczynowego sportu bez niepotrzebnego ryzyka. Po konsultacjach z czołowymi kardiologami i w uzgodnieniu z zawodnikiem postanowiliśmy, że w najbliższych dniach piłkarz przejdzie leczenie zabiegowe mające na celu całkowite usunięcie problemu i pełny powrót do treningów za ok. 8 tygodni – powiedział lekarz I drużyny Legii Mateusz Dawidziuk.

Zabieg, który zostanie wykonany (ablacja drogi dodatkowej) jest zabiegiem w pełni bezpiecznym i małoinwazyjnym. Klubu zapewni Jarkowi pełną i optymalną opiekę medyczną i rehabilitacyjną. Do czasu przeprowadzenia zabiegu Jarek będzie przebywał wraz z pozostałymi zawodnikami na obozie w Warce pracując indywidualnie pod kontrolą lekarską i fizjoterapeutyczną.

RM, legia.com
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie