Kort nowym zawodnikiem Wisły Kraków

Piłka nożna
Kort nowym zawodnikiem Wisły Kraków
fot. Cyfrasport

Dawid Kort został nowym piłkarzem Wisły Kraków. 23-letni pomocnik, który w poprzednim sezonie zagrał 20 spotkań ekstraklasy w barwach Pogoni Szczecin, z "Białą Gwiazdą" związał się rocznym kontraktem, z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Kort jest wychowankiem Pogoni, grał też – na zasadzie wypożyczenia – we Flocie Świnoujście i Bytovii Bytów. Najlepszy w jego karierze był sezon 2016/17, w którym w 24 meczach zdobył sześć bramek.

Minione rozgrywki były dla niego mniej udane i został przez Pogoń wystawiony na listę transferową. Do Wisły trafił jednak na zasadzie transferu bezgotówkowego, gdyż wcześniej rozwiązał kontrakt ze szczecińskim klubem.

W Krakowie Kort będzie podopiecznym Macieja Stolarczyka, który przed objęciem posady trenera Wisły był dyrektorem sportowym Pogoni.

"Dawida znam bardzo dobrze. To zawodnik z ogromnym potencjałem i chciałbym, aby ten potencjał rozwinął. Jest on innym typem zawodnika, od tych, których mamy w szatni, chciałbym, żeby wzmocnił rywalizację w zespole" – powiedział Stolarczyk.

Kort jest czwartym piłkarzem pozyskanym przez krakowski klub tego lata. Wcześniej Wisłę zasilili: bramkarz Mateusz Lis z Lecha Poznań (ostatnio był na wypożyczeniu w Rakowie Częstochowa), lewy obrońca Marcin Grabowski z rezerw Lecha Poznań i skrzydłowy Asmir Suljic z Videotonu Szekesfehervar. Ponadto z wypożyczenia do Sandecji Nowy Sącz powrócił Jakub Bartosz, a z Zagłębia Lubin Rafał Pietrzak.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie