Brawa za walkę! Polscy siatkarze przegrali z Brazylią w Lidze Narodów

Polscy siatkarze przegrali 1:3 z Brazylią w swym drugim meczu na turnieju Ligi Narodów siatkarzy w Melbourne. Podopieczni trenera Vitala Heynena przez cały mecz toczyli wyrównaną walkę z mistrzami olimpijskimi, w końcówkach setów to jednak siatkarze Canarinhos trzykrotnie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Spotkanie aktualnych mistrzów świata z mistrzami olimpijskimi z Rio de Janeiro zapowiadało się na najciekawszą konfrontację turnieju w Melbourne. Obie ekipy dobrze rozpoczęły zmagania w Lidze Narodów, po trzech turniejach z podobnym bilansem (8 zwycięstw – 1 porażka) zajmowały czołowe miejsca w tabeli. Poprzedniego weekendu obie reprezentacje nie zaliczą jednak do udanych. Polacy nie ugrali nawet seta w Chicago, a siatkarze Canarinhos wywalczyli zaledwie punkt na turnieju w Warnie.

Na inaugurację zmagań w Melbourne zła passa została przełamana. Brazylijczycy pewnie pokonali gospodarzy imprezy – Australijczyków 3:0, a biało-czerwoni również w trzech partiach uporali się z Argentyną.

Mecz z Brazylią Polacy tradycyjnie rozpoczęli w eksperymentalnym składzie: Marcin Janusz, Bartłomiej Lemański, Jakub Kochanowski, Maciej Muzaj, Artur Szalpuk, Mateusz MikaPaweł Zatorski (libero). Mimo to, początek spotkania przebiegał po myśli biało-czerwonych. Od początku dobrze prezentował się Artur Szalpuk i to dzięki jego grze Polacy wypracowali sobie przewagę (8:5). Tuż po pierwszej przerwie Brazylijczycy odrobili jednak straty (10:10). Rozpoczęła się zacięta walka, a w końcówce górą byli podopieczni Renana Dal Zotto. Eder Carbonera zakończył seta atakiem z przechodzącej piłki (22:25).

Druga partia miała bardzo podobny przebieg. Przewaga Polaków na początku (8:5) i wyrównana walka w dalszej części seta (14:14, 20:20). Jeszcze przy stanie 23:22, po ataku Mateusza Miki przewagę mieli Polacy, ale w końcówce znów górą była Brazylia (23:25).

W trzecim secie, dla odmiany to siatkarze Canarinhos mieli przewagę na początku (6:8), Polacy długo gonili wynik i dopięli swego w końcówce (19:19). Wygrali również kluczowe akcje, po skutecznych atakach Aleksandra Śliwki i Macieja Muzaja (25:23) i przedłużyli spotkanie.

Czwarta odsłona od początku przebiegała przy przewadze reprezentacji Brazylii (5:8, 13:16). Przy stanie 18:23 wydawało się, że pewnie tę partię wygrają. Biało-czerwoni zerwali się jednak do walki i byli blisko odrobienia strat! Gdy Evandro został zablokowany przez Szalpuka było 23:24, ale w kolejnej akcji siatkarze Canarinhos zdołali zakończyć mecz.

Polacy przegrali, choć wypadli lepiej, niż w... wygranym meczu z Argentyną. Mieli miażdżącą przewagę w bloku (13–2), za to rywale dominowali w polu zagrywki (1–7), zdobyli też więcej punktów w ataku (56–67). W polskiej ekipie najlepiej punktowali: Maciej Muzaj (18), Aleksander Śliwka (12) oraz Mateusz Mika (10), który w świetnym stylu wraca po kłopotach zdrowotnych. W drużynie Brazylii: Evandro Guerra (19), Eder Carbonera (13), Lucas Loh (13), Mauricio Borges (11) i Isac Santos (10).

Mimo porażki, polscy siatkarze są o krok od awansu do turnieju finałowego (4–8 lipca, Lille). Po piątkowej porażce siódmej w tabeli reprezentacji Włoch (0:3 z Rosją), podopiecznym trenera Heynena brakuje zaledwie jednego punktu. W niedzielę, na zakończenie fazy interkontynentalnej, zagrają z Australią. Awans mogą jednak wywalczyć już w sobotę, jeśli Włosi stracą punkt w konfrontacji z Francuzami.

Polska – Brazylia 1:3 (22:25, 23:25, 25:23, 23:25)

Polska: Maciej Muzaj, Artur Szalpuk, Batłomiej Lemański, Jakub Kochanowski, Marcin Janusz, Mateusz Mika – Paweł Zatorski (libero) oraz Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek, Grzegorz Łomacz, Mateusz Bieniek.
Brazylia: Bruno Rezende, Isac Santos, Eder Carbonera, Lucas Loh, Wallace De Souza, Mauricio Silva – Thales Hoss (libero) oraz Evandro Guerra, Leonardo Nascimento, William Arjona, Otavio Pinto.

Turniej Ligi Narodów siatkarzy w Melbourne (22–24 czerwca):

2018-06-22: Polska – Argentyna 3:0 (26:24, 25:20, 29:27)
2018-06-22: Australia – Brazylia 0:3 (22:25, 19:25, 19:25)

2018-06-23: Argentyna  Australia 3:1 (25:20, 25:19, 20:25, 25:21)
2018-06-23: Polska Brazylia 1:3 (22:25, 23:25, 25:23, 23:25)

2018-06-24: Brazylia – Argentyna (niedziela, godzina 4.00; transmisja – Polsat Sport)
2018-06-24: Australia – Polska (niedziela, godzina 7.00; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat).

Relacja zakończona

Polska – Brazylia 1:3 (22:25, 23:25, 25:23, 23:25) Evandro Guerra skutecznym atakiem zakończył to spotkanie.

Polska – Brazylia 1:2, 23:24 Evandro Guerra zablokowany przez Artura Szalpuka! Renan Dal Zotto wziął drugi czas.

Polska – Brazylia 1:2, 21:24 Piłka meczowa dla Brazylii...

Polska – Brazylia 1:2, 21:23 Artur Szalpuk skończył kontrę biało-czerwonych!

Polska – Brazylia 1:2, 20:23 Skuteczny blok Polaków! Renan Dal Zotto poprosił o czas.

Polska – Brazylia 1:2, 19:23 Kapitalna akcja Polaków!

Polska – Brazylia 1:2, 18:23 Eder Carbonera zaserwował w siatkę.

Polska – Brazylia 1:2, 17:22 Mauricio Borges zaserwował w aut.

Polska – Brazylia 1:2, 16:22 Lucas Loh obił dłonie blokujących Polaków. Przerwa na prośbę Vitala Heynena.

Polska – Brazylia 1:2, 15:20 Autowy atak Bartłomieja Lemańskiego

Polska – Brazylia 1:2, 14:17 Przestrzelona zagrywka Brazylijczyków.

Polska – Brazylia 1:2, 13:16 Łukasz Kaczmarek po bloku rywali.

Polska – Brazylia 1:2, 12:16 Isac Santos skutecznym atakiem zaprosił obie drużyny na drugą przerwę.

Polska – Brazylia 1:2, 11:14 Łukasz Kaczmarek popisał się skutecznym atakiem.

Polska – Brazylia 1:2, 10:14 Mauricio Borges - as serwisowy, co potwierdziła weryfikacja.

Polska – Brazylia 1:2, 9:11 Mateusz Bieniek zaatakował ze środka.

Polska – Brazylia 1:2, 8:9 Mateusz Bieniek po bloku w aut.

Polska – Brazylia 1:2, 7:8 Skuteczny blok Polaków!

Polska – Brazylia 1:2, 5:8 Trzy punkty tracą Polacy na pierwszej przerwie.

Polska – Brazylia 1:2, 5:7 Maciej Muzaj trafił w dziewiąty metr.

Polska – Brazylia 1:2, 4:6 Eder Carbonera - as serwisowy (124 km/h). Vital Heynen poprosił o przerwę.

Polska – Brazylia 1:2, 4:5 Długą wymianę wygrali Brazylijczycy.

Polska – Brazylia 1:2, 4:3 Maciej Muzaj - kiwka na opadający blok.

Polska – Brazylia 1:2, 1:2 Czas na set numer cztery! Skuteczny atak Mauricio Borgesa.

Polska – Brazylia 1:2 (22:25, 23:25, 25:23) Maciej Muzaj atakiem w boczną linię zdobył decydujący punkt. Potwierdziła to weryfikacja.

Polska – Brazylia 0:2, 24:23 Aleksander Śliwka skutecznie! Piłka setowa dla Polski! Renan Dal Zotto poprosił o czas.

Polska – Brazylia 0:2, 23:23 Mateusz Bieniek przestrzelił zagrywkę.

Polska – Brazylia 0:2, 23:22 Mateusz Bieniek ze środka.

Polska – Brazylia 0:2, 22:22 Evandro Guerra zaatakował po bloku w aut. Czas dla Vitala Heynena.

Polska – Brazylia 0:2, 22:21 Mateusz Bieniek po bloku rywali.

Polska – Brazylia 0:2, 21:21 Lucas Loh przedarł się przez polski blok.

Polska – Brazylia 0:2, 21:20 Lucas Loh w aut! Polacy na prowadzeniu, a trener Renan Dal Zotto poprosił o czas.

Polska – Brazylia 0:2, 20:20 Skutecznie Mateusz Mika.

Polska – Brazylia 0:2, 19:19 Znów remis w końcówce seta. Może tym razem Polacy zdołają wygrać decydujące piłki?

Polska – Brazylia 0:2, 17:18 Polacy gonią wynik...

Polska – Brazylia 0:2, 15:17 Evandro Guerra skutecznie również po przerwie.

Polska – Brazylia 0:2, 15:16 Evandro Guerra skutecznie i punkt zaliczki Canarinhos na drugiej przerwie.

Polska – Brazylia 0:2, 14:15 Powtórzona akcja po weryfikacji. Kolejny wielki błąd arbitrów.

Polska – Brazylia 0:2, 14:14 Mateusz Mika – as serwisowy!

Polska – Brazylia 0:2, 13:14 Skuteczny atak Macieja Muzaja

Polska – Brazylia 0:2, 12:13 Evandro Guerra przestrzelił zagrywkę.

Polska – Brazylia 0:2, 11:12 Lucas Loh popełnił błąd w ataku.

Polska – Brazylia 0:2, 10:11 Skutecznie Maciej Muzaj.

Polska – Brazylia 0:2, 8:11 Polacy seryjnie psują zagrywki w tym secie.

Polska – Brazylia 0:2, 7:10 Przestrzelił zagrywkę Jakub Kochanowski.

Efektowne czapy Polaków! Brazylia stłamszona!

To już ostatnia prosta reprezentacji Polski w fazie zasadniczej rozgrywek Ligi Narodów. W sobotnie wczesne popołudnie podopieczni Vitala Heynena zaczęli rywalizację z Brazylią. Stawką tego spotkania było zapewnienie sobie awansu do turnieju finałowego. Bez względu na osiągnięty wynik, naszym siatkarzom nie można odmówić waleczności.

Polska – Brazylia 0:2, 6:8 Dwa punkty straty Polaków na pierwszej przerwie.

Polska – Brazylia 0:2, 5:6 Marcin Janusz zaserwował w siatkę.

Polska – Brazylia 0:2, 3:4 Skuteczny atak Evandro Guerry.

Polska – Brazylia 0:2, 1:1 Rozpoczynamy trzecią odsłonę!

Polska – Brazylia 0:2 (22:25, 23:25) Skuteczna kontra Brazylijczyków zakończyła drugą partię.

Polska – Brazylia 0:1, 23:24 Leonardo Ferreira - as serwisowy... Piłka setowa dla Brazylii.

Polska – Brazylia 0:1, 23:22 Mateusz Mika zaatakował po dłoniach Evandro Guerry!

Polska – Brazylia 0:1, 22:21 Lucas Loh zablokowany!

Polska – Brazylia 0:1, 21:21 Kompromitacja arbitrów... Autowy atak Brazylijczyków, wyraźnie obok bloku. Punkt dla Polski po weryfikacji.

Polska – Brazylia 0:1, 20:21 Nie mogą Polacy zatrzymać Edera Carbonery...

Polska – Brazylia 0:1, 20:20 Aleksander Śliwka! Punkt za punkt w tej części seta.

Polska – Brazylia 0:1, 19:19 Maciej Muzaj skutecznie po skosie.

Polska – Brazylia 0:1, 18:18 Maciej Muzaj po prostej trafił w narożnik.

Polska – Brazylia 0:1, 17:17 Jakub Kochanowski z krótkiej, ale po chwili takim samym zagraniem odpowiedział Isac Santos.

Polska – Brazylia 0:1, 16:15 Mateusz Mika ustalił wynik na drugiej przerwie.

Polska – Brazylia 0:1, 15:14 Znakomita odpowiedź Mateusza Miki!

Polska – Brazylia 0:1, 14:14 Efektownym atakiem popisał się Evandro Guerra.

Polska – Brazylia 0:1, 14:13 Aleksander Śliwka skończył kontrę Polaków.

Polska – Brazylia 0:1, 13:12 Maciej Muzaj atakiem blok-aut przerwał serię rywali.

Polska – Brazylia 0:1, 12:12 Cztery piłki z rzędu przegrali Polacy. Trener Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Brazylia 0:1, 12:11 Tym razem pomylił się w ataku Aleksander Śliwka, który przed chwilą pojawił się na parkiecie. Seria błędów Polaków.

Polska – Brazylia 0:1, 12:10 Przestrzelony atak Artura Szalpuka.

Polska – Brazylia 0:1, 11:8 Vital Heynen poprosił o przerwę.

Polska – Brazylia 0:1, 11:6 Mateusz Mika popisał się skutecznym atakiem.

Polska – Brazylia 0:1, 10:5 Kolejny blok Polaków!

Polska – Brazylia 0:1, 9:5 Zablokowany Lucas Loh!

Bolesne zderzenie Zatorskiego! O krok od poważnej kontuzji!

Reprezentacja Polski siatkarzy walczy o awans do finałowego turnieju Ligi Narodów. Podopieczni Vitala Heynena potrzebują już niewiele, aby przypieczętować sobie grę w Final Six. Z tego powodu Biało-Czerwoni nie odpuszczają w żadnym meczu i walczą o każdą piłkę. Przekonaliśmy się o tym w starciu z Brazylijczykami.

Polska – Brazylia 0:1, 8:5 Wallace De Souza zaserwował w siatkę. Trzy oczka przewagi Polaków na pierwszej przerwie.

Polska – Brazylia 0:1, 7:4 Mateusz Mika skończył kontrę biało-czerwonych. Trener Renan Dal Zotto poprosił o czas.

Polska – Brazylia 0:1, 5:4 Przestrzelona zagrywka siatkarzy Canarinhos.

Polska – Brazylia 0:1, 3:3 Maciej Muzaj zaatakował po bloku.

Polska – Brazylia 0:1, 2:2 Obie ekipy rozpoczęły drugą odsłonę.

Polska – Brazylia 0:1 (22:25) Eder Carbonera atakiem z przechodzącej piłki zakończył premierową odsłonę.

Polska – Brazylia 0:0, 22:24 Wallace De Souza skończył długą wymianę. Piłka setowa dla ekipy Canarinhos. Vital Heynen wziął czas.

Polska – Brazylia 0:0, 22:23 Łukasz Kaczmarek zaatakował bez bloku w aut.

Polska – Brazylia 0:0, 22:22 Artur Szalpuk tym razem skutecznie.

Polska – Brazylia 0:0, 21:22 Dotknięcie siatki przez Artura Szalpuka.

Polska – Brazylia 0:0, 21:20 Techniczny atak Macieja Muzaja.

Polska – Brazylia 0:0, 20:19 Jakub Kochanowski skutecznie z krótkiej.

Polska – Brazylia 0:0, 19:18 Skuteczny blok Polaków!

Polska – Brazylia 0:0, 18:18 Mateusz Mika popisał się skutecznym atakiem.

Polska – Brazylia 0:0, 17:17 Lucas Loh zablokowany przez Polaków.

Polska – Brazylia 0:0, 15:17 Eder Carbonera - as serwisowy (115 km/h). Vital Heynen poprosił o czas.

Polska – Brazylia 0:0, 15:16 Punkt straty biało-czerwonych na drugiej przerwie. W ostatniej akcji znów nieporozumienie przy weryfikacji...

Polska – Brazylia 0:0, 14:14 Skuteczny atak Bartłomieja Lemańskiego. Gramy punkt za punkt.

Polska – Brazylia 0:0, 13:13 Skutecznie Maciej Muzaj.

Polska – Brazylia 0:0, 12:13 Bruno Rezende efektowną kiwką oszukał polski blok.

Polska – Brazylia 0:0, 10:11 Lucas Loh - as serwisowy.

Polska – Brazylia 0:0, 10:10 Wallace De Souza popisał się skutecznym atakiem.

Polska – Brazylia 0:0, 8:8 Paweł Zatorski boleśnie zderzył się głową z kolenem kolegi z drużyny...

Polska – Brazylia 0:0, 8:7 Eder Carbonera - as serwisowy.

Polska – Brazylia 0:0, 8:5 Bartłomiej Lemański skutecznie z przechodzącej piłki po świetnej zagrywce Artura Szalpuka! Trzy oczka przewagi Polaków na pierwszej przerwie technicznej.

Polska – Brazylia 0:0, 6:5 Artur Szalpuk głównym aktorem początku meczu!

Polska – Brazylia 0:0, 5:3 Kolejny kapitalny atak Artura Szalpuka!

Polska – Brazylia 0:0, 4:3 Skuteczny atak Artura Szalpuka.

Polska – Brazylia 0:0, 3:3 Punkt za punkt na początku meczu.

Polska – Brazylia 0:0, 1:1 Rozpoczynamy przedostatnie spotkanie Polaków w fazie interkontynentalnej Ligi Narodów!

Polska: Marcin Janusz, Bartłomiej Lemański, Jakub Kochanowski, Maciej Muzaj, Artur Szalpuk, Mateusz Mika – Paweł Zatorski (libero).
Brazylia: Bruno Rezende, Wallace De Souza, Lucas Loh, Isac Santos, Mauricio Borges, Eder Carbonera – Thales Hoss (libero).

Liga Narodów: Pewny triumf Argentyńczyków

Argentyńscy siatkarze pokonali Australijczyków 3:1 (25:20, 25:19, 20:25, 25:21) w sobotnim meczu turnieju Ligi Narodów w Melbourne. Rywalizujący również na antypodach Polacy zagrają tego dnia z Brazylijczykami. Zarówno Argentyńczycy, jak i gospodarze imprezy walczyli w sobotę o pierwsze zwycięstwo w Melbourne. Dzień wcześniej ekipa z Ameryki Południowej przegrała z biało-czerwonymi 0:3.

Czas na hymny obu państw.

Spotkanie w Polsacie Sport komentują Tomasz Swędrowski i Łukasz Kadziewicz.

Jeden punkt zdobyty w starciu z Brazylią, lub porażka Włochów z Francją na turnieju w Modenie zapewnią Polsce już w sobotę awans do Final Six.

Katastrofalna gra Kurka! Koniec marzeń o występie na MŚ?

Bartosz Kurek zaliczył katastrofalny występ w spotkaniu przeciwko Argentynie. W pomeczowym studiu Polsatu Sport rozgorzała dyskusja, czy atakujący powinien dostać kolejne szanse w kadrze, czy też jego obecna dyspozycja nie pozwala mu marzyć o znalezieniu się w kadrze na mistrzostwa świata.

Skład reprezentacji Polski siatkarzy na turniej Ligi Narodów w Melbourne:

rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Marcin Janusz.
atakujący: Maciej Muzaj, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek.
środkowi: Bartłomiej Lemański, Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek.
przyjmujący: Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Bartosz Kwolek, Mateusz Mika, Bartosz Bednorz.
libero: Paweł Zatorski.

Liga Narodów siatkarzy: Turniej w Melbourne - terminarz i plan transmisji

Polscy siatkarze zagrają w Melbourne w piątym i ostatnim turnieju fazy interkontynentalnej Ligi Narodów. Czy podopieczni trenera Vitala Heynena zdołają wywalczyć awans do Final Six? Kiedy grają Polacy? Sprawdź terminarz i plan transmisji turnieju Ligi Narodów siatkarzy w Melbourne (22-24 czerwca).

Witamy w relacji na żywo z meczu Ligi Narodów Polska – Brazylia. Początek spotkania o godzinie 12.10.