MŚ 2018: Lukaku niepewny występu z Anglią z powodu kontuzji

Napastnik reprezentacji Belgii Romelu Lukaku w zwycięskim spotkaniu z Tunezją (5:2) w piłkarskich mistrzostwach świata doznał urazu stawu skokowego i jego występ w ostatnim meczu grupowym (G) z Anglią w czwartek w Kaliningradzie stoi pod znakiem zapytania.

Lukaku zszedł z boiska w 59. minucie, zastąpiony przez Marouane'a Fellainiego. Wcześniej napastnik Manchesteru United strzelił dwie bramki - w 16. i 45+3. min.

"Jest pięćdziesiąt procent szans, że zagram (z Anglią). W niedzielę po konsultacjach z lekarzami może zapaść decyzja" - powiedział Lukaku, który urazu nabawił się pod koniec pierwszej połowy.

Według hiszpańskiego szkoleniowca Belgii Roberto Martineza 25-letni Lukaku ma kłopot z więzadłem zewnętrznym stawu lewej nogi. Jego udział w kolejnym spotkaniu będzie zależeć od tego, jak szybko zejdzie opuchlizna, co umożliwi dokładniejszą diagnozę.

Belgia z kompletem punktów i bilansem bramek 8-2 prowadzi w tabeli grupy. Anglia jest druga, a mecz 2. kolejki rozegra w niedzielę w Niżnym Nowogrodzie z Panamą.