MŚ 2018: Pięć zmian w reprezentacji Kolumbii na mecz z Polską?

Piłka nożna

Reprezentacja Kolumbii podzieliła los biało-czerwonych i fatalnie rozpoczęła MŚ 2018 w Rosji. Latynosi mieli być faworytem do triumfu w grupie H i jednym z kandydatów do strefy medalowej, tymczasem przegrali ze skazywaną na porażkę Japonią 1:2 i z Polską zagrają o wszystko. Selekcjoner Jose Pekerman stoi - podobnie jak Nawałka - przed zadaniem gruntownej zmiany oblicza zespołu. Czy to oznacza wymianę połowy składu z jego pierwotnej koncepcji?

Najwięcej krytyki spadło właśnie na selekcjonera. Nie posłał on do boju przemęczonego Jamesa Rodrigueza od pierwszych minut, który jest przecież największą gwiazdą zespołu, a po szybkiej czerwonej kartce Carlosa Sancheza zdecydował się ściągnąć z boiska inny motor napędowy zespołu, Juana Cuadrado. To właśnie za tę decyzję 68-latkowi oberwało się najmocniej.

"Krytyka, jaka spadła na Pekermana, jest nieporównywalna do tej, jaka spadła na Nawałkę. Złe ustawienie, złe zmiany, drużyna źle przygotowana... Tam też się kotłuje i będą duże zmiany w reprezentacji Kolumbii. Zagra James, Cuadrado nie zejdzie tak wcześnie. Właśnie m.in. za to Pekerman jest tak krytykowany" - mówił w Studio Futbol 2018 Cezary Kowalski.

Tak wyglądał skład Kolumbii na mecz z Japonią:

David Ospina - Santiago Arias, Oscar Murillo, Davinson Sanchez, Johan Mojica - Juan Cuadrado, Carlos Sanchez, Juan Fernando Quintero, Jefferson Lerma, Jose Izquierdo - Radamel Falcao

W niedzielnym spotkaniu z Polską może być zupełnie inaczej. Pekerman na sobotniej konferencji prasowej zapowiedział zmiany, a dziennikarze futbolred.com spodziewają się czterech, nawet pięciu zmian.

Prawdopodobnie wymieni on duet stoperów: od pierwszych minut w miejsce Murillo i utalentowanego Davinsona Sancheza mają zastąpić obrońca Barcelony Yerry Mina oraz doświadczony Cristian Zapata. Wiadomo, że w środku pola zabraknie ukaranego czerwoną kartką Sancheza - jego miejsce ma zająć inny doświadczony zawodnik, Abel Aguilar. Dla rezonansu obok niego zagra jeden z młodych rozgrywających, prawdopodobnie Mateus Uribe lub Wílmar Barrios, który był jednym ze zmienników w starciu z Japonią.

Najważniejszą zmianą ma być zdecydowane postawienie na Jamesa Rodrigueza, który ma być centralną postacią zespołu. Pekerman ma zrezygnować z Jose Izquierdo, zaś w ataku postawić na osamotnionego Radamela Falcao. Opcją alternatywną jest posłanie w bój bramkostrzelnego Carlosa Bakki, jednak Los Cafeteros nie zwykli grywać dwójką snajperów.

Prognozowany skład Kolumbii na mecz z Polską:

David Ospina - Santiago Arias, Cristian Zapata, Yerry Mina, Johan Mojica - Juan Cuadrado, Abel Aguilar, Juan Fernando Quintero, Wilmar Barrios, James Rodriguez - Radamel Falcao

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie