MŚ 2018: Władze Moskwy odradzają oglądanie meczów w Strefie Kibica

Piłka nożna
MŚ 2018: Władze Moskwy odradzają oglądanie meczów w Strefie Kibica
fot. PAP

Władze Moskwy zaapelowały do mieszkańców i turystów, by unikali oglądania meczów piłkarskich mistrzostw świata w Strefie Kibica obok Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego (MGU). Jest ona bowiem bardzo zapełniona, szczególnie na najciekawszych meczach.

Szef departamentu bezpieczeństwa regionalnego Władimir Czernikow zapewnił, że mimo napływu kibiców, w Moskwie sprawdzają się podjęte środki bezpieczeństwa. Ale też przyznał, że przepełnienie Strefy Kibica może stać się zagrożeniem dla ludzi, którzy się w niej gromadzą.

„Obecnie miejsce, gdzie odbywa się "Fan Fest" na Worobiowych Gorach, zapewniające komfortowe przebywanie 25 tysięcy osób, jest znacznie przeciążone. Systematycznie zbiera się tutaj ogromna liczba kibiców piłkarskich. W razie przepełnienia mogą pojawić się sytuacje zagrożenia” – oświadczył Czernikow.

Moskiewski ratusz apeluje więc do mieszkańców, by w czasie gdy do strefy tłumnie zjeżdżają kibice, unikali tego miejsca. W mieście są ekrany, na których można oglądać transmisje meczów; również we wszystkich niemal restauracjach i kawiarniach można śledzić rozgrywki – oznajmili urzędnicy.

Strefa Kibica - jedyna w Moskwie - znajduje się na wysokości stadionu Łużniki, ale po drugiej stronie rzeki, na malowniczych Worobiowych Gorach (Wzgórzach Worobiowych). W tym rejonie położony jest Moskiewski Uniwersytet Państwowy i strefę zlokalizowano niedaleko gmachu uczelni. Pierwotnie zaplanowano, że będzie mogła pomieścić 40 tysięcy ludzi, ale po protestach studentów, którzy nie chcieli strefy w rejonie kampusu i akademików, zmniejszono ją do 25 tysięcy.

Podczas trwającego do 15 lipca mundialu w Rosji moskiewska Strefa Kibica działa codziennie w dniu meczów. Otwierana jest na trzy godziny przed rozpoczęciem pierwszego spotkania, a zamykana – godzinę po zakończeniu ostatniego.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze