World Tour w Ostrawie: Awans Kantora i Łosiaka do półfinału

Siatkówka
World Tour w Ostrawie: Awans Kantora i Łosiaka do półfinału
fot. PAP

Siatkarze plażowi Piotr Kantor i Bartosz Łosiak awansowali do półfinału turnieju World Tour w Ostrawie. Biało-czerwoni pokonali Niemców Juliusa Tholego i Clemensa Wicklera 2:0 (21:19, 21:13). Porażkę ponieśli Grzegorz Fijałek i Michał Bryl.

Liderzy światowego rankingu Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Łosiak (Jastrzębie Borynia) w niedzielę powalczą o awans do finału ze zwycięzcami meczu pomiędzy Brazylijczykami Evandro Oliveirą i Vitorem Felipe a Czechami Ondrejem Perusicem i Davidem Schweinerem.

Fijałek (UKS SMS Łódź) i Bryl (RCS Czarni Radom) zatrzymali się na ćwierćfinale, pokonani przez Rosjan Ilję Lieszukowa i Konstantina Siemienowa 0:2 (18:21, 17:21).

Rundę wcześniej odpadli Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik) i Jakub Szałankiewicz (Stakolo Staszów) oraz Kinga Kołosińska (AZS UMCS TPS Lublin) i Katarzyna Kociołek (UKS SMS Łódź).

Z kolei na fazie grupowej zatrzymali się Jagoda Gruszczyńska (UKS SMS Łódź) i Aleksandra Wachowicz oraz Kacper Kujawiak (RCS Czarni Radom) i Maciej Rudol (MKS Zryw-Volley Iława). W eliminacjach odpadły Martyna Kłoda i Agata Ceynowa.

Od ubiegłego sezonu ranga imprez WT określana jest liczbą gwiazdek w pięciostopniowej skali - im więcej, tym większy prestiż. Turniejowi w Ostrawie przyznano cztery. Udział w nim bierze światowa czołówka, która w przyszłym tygodniu zaprezentuje się w Warszawie.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze