Final Six Ligi Narodów: Polscy siatkarze poznali grupowych rywali

Siatkówka

Reprezentanci Polski w siatkówce w niedzielę zapewnili sobie grę w turnieju finałowym Ligi Narodów. Nasi siatkarze w Lille zmierzą się w grupie B z Rosją oraz USA.

Turniej finałowy Ligi Narodów siatkarzy 2018 zostanie rozegrany w dniach 4–8 lipca na stadionie piłkarskim (Stade Pierre-Mauroy) w Lille. Od środy do piątku (4–6 lipca) sześć reprezentacji będzie rywalizowało w dwóch grupach po trzy drużyny. Po dwa najlepsze zespoły z każdej z grup awansują do półfinałów, które odbędą się w sobotę 7 lipca. W niedzielę 8 lipca pokonani w półfinałach zmierzą się w spotkaniu o III miejsce, a zwycięzcy w wielkim finale.

Polacy zakończyli fazę interkontynentalną z bilansem 10 zwycięstw (Korea Południowa 3:0, Rosja 3:0, Kanada 3:1, Francja 3:0, Chiny 3:0, Włochy 3:2, Japonia 3:0, Bułgaria 3:1, Argentyna 3:0, Australia 3:0) – 5 porażek (Niemcy 1:3, Iran 0:3, USA 0:3, Serbia 0:3, Brazylia 1:3). To wystarczyło, by znaleźć się w czołowej szóstce tabeli.

W turnieju Final Six Ligi Narodów w Lille zagrają: Francja (gospodarz), Rosja, USA, Brazylia, Serbia oraz Polska. Podopieczni Vitala Heynena trafili do grupy B, w której zmierzą się  Rosjanami oraz Amerykanami. Niedługo poznamy terminarz zawodów. W grupie A znaleźli się Serbowie, Brazylijczycy i Francuzi.

Grupa A
Francja
Brazylia
Serbia

Grupa B
Rosja
USA
Polska

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze