Kurek w Stoczni Szczecin!

Siatkówka

Bartosz Kurek wraca do PlusLigi. Po sezonie spędzonym w lidze tureckiej w barwach Ziraatu Bankasi Ankara przeniesie się do Stoczni Szczecin.

Stocznia Szczecin występuje w PlusLidze od dwóch lat. W poprzednim sezonie zajęła 12. miejsce w rozgrywkach, lecz ma wyższe aspiracje. Od nowego sezonu klub ma mieć do dyspozycji wyższy budżet. Co za tym idzie, planuje solidne wzmocnienia. Już wcześniej sprowadzono z Asseco Resovii Rzeszów rozgrywającego Lukasa Tichacka, teraz przyszła pora na Kurka.

Reprezentant Polski poprzedni sezon spędził w Ziraacie Bankasi Ankara. Początki w Turcji nie były dla niego łatwe, bowiem zmagał się z kontuzją, która wykluczyła go z gry. Turecki klub zanosił się nawet z zamiarem rozwiązania kontraktu z Polakiem. Ostatecznie do tego nie doszło, a Kurek zanotował udaną końcówkę sezonu mimo, że drużyna zawiodła i odpadła już w ćwierćfinale po porażce z Istanbul BB.

Kurek ma na swoim koncie wiele sukcesów zarówno klubowych, jak i reprezentacyjnych. W swoim siatkarskim CV ma trzy mistrzostwa Polski z PGE Skrą Bełchatów i jedno mistrzostwo Włoch z Cucine Lube Civitanova grającym wtedy pod nazwą Lube Banca Macerata. W 2009 roku wywalczył wraz z kadrą prowadzoną przez Daniela Castellaniego mistrzostwo Europy. Zdobywał też medale m.in. Pucharu Świata czy Ligi Światowej. W 2012 roku został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem tej imprezy.

 

W załączonym materiale wideo krótka wiadomość Kurka do kibiców Stoczni.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze