Polska - Kolumbia: Ostateczny skład Kołtonia na mecz. Glik w pierwszej jedenastce

Piłka nożna

Mundial w Rosji toczy się w najlepsze. Cała Polska chciałaby, by udział reprezentacji Polski w turnieju nie zakończył się na trzech meczach. Wiele zależy od tego, jak Biało-Czerwoni wypadną w Kazaniu w meczu z Kolumbią.

Trener Adam Nawałka w treningach przed meczem o wszystko z reprezentacją Kolumbii próbował ustawienia z trójką w obronie. Niespodzianką jest to, że bardzo intensywnie był testowany Kamil Glik. Oznacza to, że być może filar polskiej obrony powróci do wyjściowej jedenastki po urazie barku.

U jego boku prawdopodobnie zagrają Jan Bednarek i Michał Pazdan. Na wahadłach pojawić się mają Bartosz Bereszyński i Maciej Rybus. Grzegorz Krychowiak i Jacek Góralski zajmą pozycje defensywnych pomocników. Piotr Zieliński zagra na pewno jako piłkarz, który ma inspirować Roberta Lewandowskiego i spajać grę polskiego zespołu. Nie jest pewne, kto dołączy do trójkąta ofensywnego. Będzie to albo Kamil Grosicki, albo Dawid Kownacki.

Adam Nawałka trzyma w niepewności nie tylko kibiców, ale i samych piłkarzy. Jest pewny jedynie ustawienia ze stabilną obroną, z którego również można sprawnie atakować. Pytanie - w jakiej formie są Bereszyński, Rybus, Góralski i przede wszystkim Glik.

Niezwykle ważna będzie w tym meczu rola Lewandowskiego, który dostanie szansę, by udowodnić, że jest prawdziwym liderem reprezentacji Polski.

Przewidywany skład:

Wojciech Szczęsny - Jan Bednarek, Kamil Glik, Michał Pazdan - Bartosz Bereszyński, Maciej Rybus - Grzegorz Krychowiak, Jacek Góralski - Kamil Grosicki/Dawid Kownacki, Piotr Zieliński - Robert Lewandowski

Roman Kołtoń, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze