Red Bull Air Race: Triumf Polaka w Budapeszcie

Inne
Red Bull Air Race: Triumf Polaka w Budapeszcie
fot. PAP

Polski pilot Łukasz Czepiela zwyciężył w zawodach Red Bull Air Race, które w niedzielę odbyły się w Budapeszcie. Polak triumfował w klasie Challenger, w finale o 1,42 s pokonał Niemca Floriana Bergera.

Dzięki wygranej Czepiela awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu.

Polak odniósł pierwsze w sezonie, a trzecie w karierze zwycięstwo w najbardziej prestiżowym cyklu dla pilotów wyścigowych. Dzięki temu awansował na pierwsze miejsce (ex aequo z Bergerem) w klasyfikacji generalnej w klasie Challenger.

"Nie mogłem uwierzyć, że udało mi się wykręcić tak dobry czas. Podszedłem do wyścigu na luzie, spokojnie i bardzo dobrze mi się leciało. Moją taktyką było latać ekonomicznie, starałem się unikać zbędnych wychyleń sterów, które powodują bardzo duże opory i zwalniają samolot. Robiłem bardzo wolne zakręty i to się opłaciło. Tym bardziej się cieszę, bo z Florianem Bergerem lecieliśmy jednym z najwolniejszych samolotów, jakie mamy do dyspozycji w klasie Challenger i byliśmy na pozycjach 1 i 2. To pokazuje, że mieliśmy dobry weekend" - powiedział po wyścigu Czepiela.

Zawody w Budapeszcie były 3. rundą Red Bull Air Race 2018. W programie są jeszcze cztery: 25-26 sierpnia (Kazań, Rosja), 15-16 września (Wiener Neustadt, Austria), 6-7 października (Indianapolis, USA) i ostatnia w listopadzie. Jej termin i miejsce nie zostało jeszcze ustalone.

Klasyfikacja generalna (po 3 rundach):

1. Łukasz Czepiela (Polska) 18 pkt
. Florian Berger (Niemcy) 18
3. Daniel Ryfa (Szwecja) 12

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze