Jeszcze gorsze wieści dla reprezentanta Argentyny! Aż 15 miesięcy przerwy

Piłka nożna
Jeszcze gorsze wieści dla reprezentanta Argentyny! Aż 15 miesięcy przerwy
fot. PAP

Manuel Lanzini przeżywa prawdopodobnie najgorszy okres w piłkarskiej karierze. Po zerwaniu więzadła krzyżowego w prawym kolanie stracił miejsce w kadrze Argentyny na mundial, a teraz okazuje się, że prawdopodobnie ominie go cały przyszły sezon!

Pomocnik West Ham United odgrywał ważną rolę w reprezentacji, a selekcjoner Jorge Sampaoli cenił go za wielką wszechstronność. Sam Lanzini odwdzięczał mu się bardzo dobrą grą - często znacznie lepszą niż w sezonie klubowym. Wszystko szło więc po jego myśli, aż do jednego z ostatnich treningów przed pierwszym meczem na mistrzostwach świata. Wtedy właśnie zerwał więzadło krzyżowe w prawym kolanie.

 

Występ na mundialu oczywiście był przekreślony, a pod dużym znakiem zapytania stanęły jego przygotowania do kolejnego sezonu Premier League. Początkowo przerwa miała wynieść mniej niż rok, czyli na boisku wróciłby może pod koniec rozgrywek. Niestety, wiadomości są znacznie gorsze: Lanzini ma pauzować bowiem aż 15 miesięcy! To oznacza, że nie ma szans, by zagrać choćby w jednym meczu sezonu 2018/2019.

 

Lanzini po raz pierwszy dla West Ham United zagrał w sezonie 2015/2016, kiedy był wypożyczony z Al Jazira Club. Rok później podpisał długoterminową umowę z "Młotami".

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie