MŚ 2018: Duńscy kibice pod specjalnym nadzorem

Piłka nożna
MŚ 2018: Duńscy kibice pod specjalnym nadzorem
fot. PAP/ITAR-TASS

Duńska federacja piłkarska (DBU) zapowiedziała dokładną obserwację swoich kibiców we wtorek podczas meczu z Francją w Moskwie. To efekt incydentów w trakcie spotkania z Australią w Samarze, kiedy fani rzucali szklankami pełnymi piwa na niższe trybuny. Wiele osób doznało wówczas obrażeń głowy.

FIFA nałożyła na DBU karę w wysokości 20 tysięcy dolarów za zachowanie kibiców, którzy ponadto wywiesili duńskie flagi z seksistowskimi hasłami.

„Szklanki, w których serwowane jest piwo na mundialu zostały tak zaprojektowane, że są wykonane z plastiku, lecz grubszego niż zwykle i posiadają twarde dno, w którym zainstalowane są mikrofony i diody świecące się po przekroczeniu pewnej granicy hałasu. Są cięższe niż zwykle, a z zawartością grożą obrażeniami przy uderzeniu” - napisał dziennik „BT”.

„Kibice nie rzucali pustymi, lecz pełnymi, które w ten sposób, lecąc 20 metrów, posiadały niebezpieczną siłę uderzeniową” - opisał „BT”, który opublikował w poniedziałek zdjęcia osób z rozciętymi głowami.

Według duńskich mediów wśród trafionych w głowy znaleźli się nie tylko Australijczycy, w których celowali duńscy kibice, lecz również siedzący obok nich Rosjanie oraz inni duńscy kibice, m.in. osoba na wózku inwalidzkim.

Na portalach społecznościowych pojawiły się też filmy nakręcone przez kibiców, na których wyraźnie widać rzucanie piwem, które teraz będą analizowane przez DBU, aby znaleźć sprawców.

Rzecznik DBU Jacob Hoeyer zapowiedział szczególną obserwację kibiców we wtorek we współpracy ze służbami bezpieczeństwa stadionu i pociągniecie do odpowiedzialności winnych, jeżeli incydenty się powtórzą.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie