MŚ 2018: Francja gra dalej. Co musi się stać, by awansowała Dania lub Australia?

Piłka nożna
MŚ 2018: Francja gra dalej. Co musi się stać, by awansowała Dania lub Australia?
fot. PAP

W grupie C jeden znak zapytania już zniknął: Francja po pokonaniu Peru w drugiej kolejce zapewniła sobie awans. Ciągle jednak trwa walka o drugie premiowane miejsce, a niebezpośrednią batalię stoczą Australia oraz Dania.

Francja nie ma jednak zapewnionego pierwszego miejsca, więc nie może też zlekceważyć spotkania z Danią. Porażka sprawi, że jeden z najpoważniejszych kandydatów do mistrzostwa świata znajdzie się na drugim miejscu i w kolejnej rundzie wpadnie na znakomitą - a dla wielu najlepszą w tym turnieju - reprezentację Chorwacji.

 

O drugie premiowane awansem miejsce walczą jeszcze Duńczycy oraz Australijczycy. W ich bezpośrednim spotkaniu padł remis, więc żadna ze stron nie wykorzystała okazji na przeskoczenie rywala. Wszystko więc rozegra się w ostatniej kolejce.


Francja awansuje z pierwszego miejsca, jeśli:

 

- nie przegra z Danią

 

Francja awansuje z drugiego miejsca, jeśli:

 

- przegra z Danią

 

Dania awansuje z pierwszego miejsca, jeśli:

 

- wygra z Francją

 

Dania awansuje z drugiego miejsca, jeśli:

 

- zremisuje z Francją
- Australia nie pokona Peru

- przegra z Francją, a Australia pokona Peru niewystarczająco wysoko, by wyprzedzić ją bilansem bramkowym bądź strzelonymi golami

 

Australia awansuje z drugiego miejsca, jeśli:

 

- wygra z Peru, a Dania przegra z Francją określoną liczbą bramek, by wyprzedzić ją różnicą bramek

 

Na ten moment Australia ma na koncie bilans bramkowy -1, a Dania +1. Jeśli Australia wygra z Peru w takim samym stosunku, w jakim Dania przegra z Francją, to awans wywalczy Australia, która będzie miała więcej bramek zdobytych (4) niż Christian Eriksen i spółka (3).

 

Jeśli jednak - dla przykładu - Australia wygra 1:0, a Dania przegra 1:2, to obie ekipy będą miały tyle samo punktów, taki sam bilans bramkowy oraz strzelonych goli. Wtedy zdecyduje klasyfikacja fair play, w skład której wchodzą żółte oraz czerwone kartki.

 

Na ten moment Australia ma trzy żółte kartki, a Dania - cztery. W tym wypadku awans wywalczyliby "Socceroos".

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze