Anglicy omal nie zaliczyli fastartu w inauguracyjnym meczu z Tunezyjczykami (2:1), w którym szalę zwycięstwa przechylili na swoją stronę dopiero w doliczonym czasie gry, właśnie za sprawą rewelacyjnego Kane'a! W drugim spotkaniu nie pozostawili już złudzeń Panamie i rozgromili przeciwników 6:1, a do dubletu z pierwszego meczu "Hurricane" dorzucił również hat-tricka.

Jak się okazuje część podopiecznych Garetha Southgate'a nie próżnuje również w sieci i oprócz rywalizacji na rosyjskich boiskach toczy boje w grze typu Battle Royal - Fortnite. Jak zdradził jeden z reprezentantów, Kieran Trippier, w produkcję na dobre wciągnęło się dziewięciu piłkarzy, a jednym z najbardziej aktywnych jest Kane.

 Od momentu przybycia do Rosji napastnik Tottenhamu Hotspur, legitymujący się nickiem "hkane93", rozegrał ponad 110, trwających od 5 do 20 minut meczów, podobnie zresztą jak jego klubowy kolega Dele Alli. Ten drugi, grający pod nickiem "Delstroyer14", już pierwszego dnia mistrzostw rozegrał 14 partii, a kolejnego dołożył 29. W sumie ma on już na swoim koncie ponad 82, a Trippier ponad 55 rozegranych meczów.

 Zdaniem psychoterapeuty Steve'a Pope'a, który w przeszłości pracował już z piłkarzami, taka sytuacja może negatywnie wpłynąć na formę Anglików.

- Długie przesiadywanie przed komputerem może mieć zły wpływ na zawodników kolejnego dnia. Mogą oni narzekać m.in. na skurcze mięśni a także na spowodowane patrzeniem w ekran zmęczenie oczu i rozmyty obraz - uważa Pope.

Zauważył on jednak również pozytywne aspekty grania na komputerze.

- Krótsze sesje mogą jednak pomóc piłkarzom w rozładowaniu emocji i zwalczaniu stresu. Z wirtualną rozgrywką jest jak ze wszystkim - potrzebny jest umiar - dodał.

 Fortnite jest grą, w której gracze, zależnie od trybu, współpracują ze sobą broniąc się przed zombie lub zwalczają się nawzajem. Wykorzystują przy tym elementy otoczenia, materiały potrzebne do budowania fortyfikacji a także szeroką gamę broni palnych oraz białych. Gra w ostatnim czasie zyskała dużą popularność, również w środowisku gwiazd przemysłu rozrywkowego oraz sportowców. Swoich sił w produkcji spróbowali już zawodnik Chelsea FC Cesc Fabregas, raper Drake a także koszykarz Los Angeles Lakers Josh Hart.

Po 11 miesiącach od premiery produkcja może poszczycić się liczbą graczy na poziomie 50 milionów.