Polska prasa: "Dziady", "Panowie, jak Wam nie wstyd?"

Piłka nożna

Prezes PZPN Zbigniew Boniek powiedział w niedzielny wieczór, że po meczu z Kolumbią na pewno pojawi się morze krytyki. I przeglądając poniedziałkowe wydania gazet, zarówno sztab jak i piłkarze powinni mieć grubą skórę i przygotować się na na to, że znajdą: gorzkie tytuły, pełne rozczarowania teksty, wylewające się z artykułów zawiedzione nadzieje.

1. “Wstyd, żenada, kompromitacja, cieniasy!" - tak wygląda okładka "Faktu". Widzimy również projekt drugiej okładki z wynikiem 2:1 dla Polski, który trafił do niszczarki.

"Oddaliście te mecze bez walki. Nie podjęliście walki. Nawet nie spróbowaliście. Założyliście na siebie koszulki z orzełkiem, a na boisku nie zrobiliście zupełnie nic, by na nie zasłużyć. Panowie, jak Wam nie wstyd?! "- pyta dziennik.

2. Suchej nitki na Polakach nie zostawia także okładka "Przeglądu Sportowego": Adam Nawałka przedstawia "Dziady", futbolowy dramat w dwóch aktach z kwiatem piłkarstwa polskiego. Sztuka nawiązuje do tradycji z 2002 i 2006 roku.

3. Gazeta Wyborcza pisze o przetrąconym kręgosłupie: Wśród 32 drużyn nieźle panujących nad piłką Polacy okazali się jedną z najgorszych. Tak jak w 2002 r. kadra Jerzego Engela i cztery lata później Pawła Janasa. Adam Nawałka dołącza do tej dwójki, choć marzyliśmy, by zobaczyć go obok Kazimierza Górskiego i Antoniego Piechniczka.

4. Michał Okoński w Tygodniku Powszechnym apeluje: "Zanim upolujemy czarownice!"

I wymienia kto będzie narażony na krytykę i ataki w najbliższych dniach:
- pierwszym celem będzie oczywiście Adam Nawałka, krytykowany tym ostrzej, im bardziej malowniczo kreowano jego wizerunek hiperprofesjonalisty, przygotowanego w każdym calu na każdy możliwy rozwój wypadków.
- drugim celem – niewidoczny podczas tego turnieju Robert Lewandowski,
- trzecim celem – okrzyknięty przez „Guardiana” polskim Kevinem de Bruyne inteligentny rozgrywający Napoli Piotr Zieliński.
- czwartym celem– niewątpliwie zbyt elegancki jak na przeciętny gust przywiślański Grzegorz Krychowiak.

Przegląd polskiej prasy w "Studiu Futbol 2018" w załączonym materiale wideo.

JZ, psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze