Nasi siatkarze sprawili dużą niespodziankę swoim kibicom i mimo sporych roszad w składzie potrafili zapewnić sobie awans do Final Six Ligi Narodów, zajmując szóste miejsce po fazie zasadniczej, mimo że przed rozpoczęciem rozgrywek mało kto spodziewał się uzyskania promocji do czołowej szóstki. Finałowy turniej odbędzie się we francuskim Lille, gdzie Biało-Czerwoni w fazie grupowej zmierzą się z Rosją oraz USA. Poniżej prezentujemy zestawienie Heynena na niedługo rozpoczynające się zmagania.

 

Wstępny skład reprezentacji Polski mężczyzn na Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów w Lille

2 Maciej Muzaj - KS Jastrzębski Węgiel SA, atakujący

6 Bartosz Kurek - Ziraat Bankasi, atakujący

7 Artur Szalpuk - Trefl Gdańsk SA, przyjmujący

8 Damian Schulz - Trefl Gdańsk SA, atakujący

9 Bartłomiej Lemański  - Asseco Resovia SA, środkowy

11 Fabian Drzyzga - Olympiakos, rozgrywający

12 Grzegorz Łomacz - KPS Skra Bełchatów SA, rozgrywający

15 Jakub Kochanowski - Piłka Siatkowa AZS UWM SA, środkowy

14 Aleksander Śliwka - Asseco Resovia SA, przyjmujący

17 Paweł Zatorski - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle SA, libero

16 Michał Żurek - Piłka Siatkowa AZS UWM SA, libero

18 Bartosz Kwolek - ONICO Warszawa, przyjmujący

20 Mateusz Bieniek - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle SA, środkowy (K)

21 Mateusz Mika - Trefl Gdańsk SA, przyjmujący

22 Bartosz Bednorz - KPS Skra Bełchatów SA, przyjmujący


Sztab trenerski i medyczny

Vital Heynen - I trener

Michał Mieszko Gogol- asystent trenera

Sebastian Pawlik - asystent trenera

Paweł Woicki -  2.asystent trenera

Jakub Gniado - trener przygotowania fizycznego

Fons Vranken - trener przygotowania fizycznego

Jan Sokal - lekarz prowadzący

Krzysztof Zając - lekarz

Wiesław Maroń - lekarz

Sebastian Żabierek - lekarz

Tomasz Pieczko - fizjoterapeuta

Mateusz Kowalik - fizjoterapeuta

Robert Kaźmierczak - statystyk

Andrzej Wołkowycki - kierownik zaopatrzenia

Mariusz Szyszko - dyrektor reprezentacji/rzecznik

Hubert Tomaszewski - menedżer

 

Wybór siatkarzy na Final Six w załączonym materiale wideo.