AC Milan wykluczony z europejskich pucharów

Piłka nożna
AC Milan wykluczony z europejskich pucharów
fot. PAP

Jeden z największych włoskich klubów, AC Milan został ukarany wykluczeniem na dwa sezony z europejskich pucharów za złamanie zasad finansowych Fair Play. Ponadto będzie musiał zapłacić 30 milionów euro kary.

Wcześniej o sprawie informowały angielskie i włoskie media. Oficjalny komunikat pojawił się w środę popołudniu na stronie UEFA. Milan już wcześniej dowiedział się o karze jaka została na niego nałożona.

 

"Rossoneri" w przyszłym sezonie mieli wystąpić w rozgrywkach Ligi Europy, ale w związku z karą pozostanie im tylko gra we Włoszech. Ponadto klub będzie musiał zapłacić karę w wysokości 30 milionów euro. Zakaz gry w europejskich pucharach dotyczy również sezonu 2019/2020. Wkrótce ma się pojawić pełna argumentacja UEFA.

 

Włoski klub może się jeszcze odwołać do Sportowego Sądu Arbitrażowego w Lozannie. To ostatnia instancja, która może zmienić tę decyzję.

 

Milan w poprzednim sezonie zajął szóste miejsce w rozgrywkach Serie A, co zagwarantowało mu grę w fazie grupowej Ligi Europy. Klub ma na swoim koncie m.in. osiemnaście tytułów mistrza Włoch, siedem razy triumfował także w rozgrywkach Ligi Mistrzów (Pucharu Europy).

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze