W sezonie 2009/2010 Gronek był asystentem Mladena Starcevica w Polonii 2011 Warszawa, a następnie pomagał w pracy Davidowi Dedkowi w Starcie Gdynia oraz Mihailo Uvalinowi i Saso Filipovskiemu w Stelmetie. Głównym trenerem zespołu z Zielonej Góry został w 2016 roku i rok później zdobył z nim mistrzostwo Polski. Okazał się też najmłodszym szkoleniowcem, który wywalczył to trofeum.

 

Był również członkiem sztabu reprezentacji Polski. W grudniu 2017 roku w Stelmecie zastąpił go Andriej Urlep, natomiast teraz Gronek zmienił w drużynie „Kociewskich Diabłów” Miliję Bogicevica.

 

„Artur Gronek to młody, ale już doświadczony trener. W środowisku ma opinię pracowitego i ambitnego szkoleniowca, który ciągle szuka nowych rozwiązań. Przed nim wymagające zadanie odpowiedniej selekcji zawodników i potem przygotowania drużyny do sezonu. Jestem przekonany, że z tego zadania wywiąże się bardzo dobrze” – skomentował na klubowej stronie prezes Polpharmy Jarosław Poziemski.

 

W porównaniu do poprzedniego sezonu, w którym drużyna uplasowała się na 12. pozycji, w Starogardzie Gdańskim zostali tylko Amerykanin Thomas Davis oraz Daniel Gołębiowski i Adam Brenk. Pozyskano natomiast skrzydłowych Kacpra Młynarskiego i Filipa Struskiego oraz rozgrywającego Pawła Dzierżaka.