FIFA 19: Pięć nowych mechanizmów całkowicie zmieniających rozgrywkę

E-sport
FIFA 19: Pięć nowych mechanizmów całkowicie zmieniających rozgrywkę
fot. EA Sports

Choć premiera gry FIFA 19 będzie miała miejsce dopiero 28 września, to twórcy już chwalą się nowymi mechanizmami, które w znacznym stopniu wpłyną na rozgrywkę. Zapoznajcie się z nimi jako pierwsi i nie zostańcie w tyle!

Nowy widok kamery przy wybijaniu piłki przez bramkarza

Podczas wspólnej gry w FIFA ze znajomymi bardzo irytuje fakt, że za sprawą kamery doskonale widzą oni do kogo twój bramkarz będzie podawał piłkę. Twórcy poradzili sobie z tym problemem poprzez znaczne wycofanie kamery - w efekcie wybijając futbolókę z bramki gracz będzie dysponował pełnym przeglądem pola i nie będzie musiał przesuwać kamery w którymkolwiek kierunku.

Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie łatwiej wyczujesz, do którego zawodnika opłaca się zagrać, a siedzący obok ciebie na kanapie kolega nie odgadnie twoich intencji. Znacznie rzadziej będą zdarzały się też błędy w stylu Lorisa Kariusa, polegające na wystawieniu piłki nadbiegającemu napastnikowi drużyny przeciwnej.

 Zmiana kształtów na mini-mapie

Duży plus należy się twórcom za próby nadania grze przejrzystości. Do tej pory nie raz trzeba się było zastanawiać, gdzie właściwie znajdują się partnerzy. Za sprawą wprowadzonego w FIFA 19 rozróżnienia kształtów na mini-mapie problem ten powienien zostać rozwiązany.

Teraz wszyscy gracze gospodarzy będą wyświetlali się na niej jako "kółka", natomiast goście zostaną "trójkątami". Zmiana ta może wydawać się niewielka, jednak w szerszej perspektywie pomoże graczom zaoszczędzić ułamek sekundy na rozeznanie się w sytuacji, przez co podania do niewidocznego partnera powinny wychodzić znacznie częściej.

Koniec z parkowaniem autobusu w polu karnym

Czy jest coś bardziej denerwującego w FIFIE niż widok gościa, który parkuje autobus we własnym polu karnym i cały czas czeka na szansę, by wyprowadzić kontrę?

EA Sports zdecydowało się usunąć tę taktykę z gry, zostawiając tylko zbalansowaną, ofensywną, ultra-ofensywną, defensywną oraz ultra-defensywną. Zmusi to graczy, by wymyślali nieco bardziej wyrafinowane taktyki niż budowanie muru w obrębie własnej "szesnastki".

 Szary kursor pokazujący następnego zawodnika

Często zdarza się, że w obronie przełączasz się na niewłaściwego zawodnika, przez co szybki skrzydłowy wykorzystuje sytuację i mija twoich defensorów jak tyczki i przedostaje się pod bramkę?

"Elektronicy" załatwili tę kwestię, dzięki wprowadzeniu drugiego, szarego kursora, pokazującego na kogo przełączysz się po wciśnięciu L1/LB. To kapitalna zmiana, ponieważ pozwoli uniknąć zamieszania oraz wielkiej frustracji przy wyborze nie tego zawodnika, który akurat jest potrzebny!

 Bramkarze nie będą łapać piłki za każdym razem

Ta nowość może wydawać się złym pomysłem, ale w istocie stanowi bardzo miły dodatek.

Kiedy jeden z przeciwników poda piłkę w kierunku twojego bramkarza nie będzie on już łapać jej za każdym razem, jeżeli w pobliżu nie będzie innych rywali. Dzięki temu zyskasz trochę czasu i będziesz mógł rozpocząć akcję od razu, co będzie miało również wpływ na wzrost realizmu rozgrywki.

Bramkarze stawiający duży nacisk na grę nogami i wychodzenie z linii bramkowej są popularną tendencją w realnym futbolu, więc miło będzie również zobaczyć takie rozwiązania w FIFA 19! 

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie