MŚ 2018: Niemcy jadą do domu po porażce z Koreą Południową

Reprezentacja Niemiec przegrała 0:2 z Koreą Południową i sensacyjnie odpadła z mistrzostw świata już w fazie grupowej. Obie bramki padły w doliczonym czasie gry.

Mecz z reprezentacją Niemiec był dla Koreańczyków ostatnim na tegorocznym mundialu. Piłkarze z Azji bardzo chcieli udowodnić, że potrafią grać w piłkę i podeszli do starcia bardzo ambitnie. Broniący tytułu mistrzów świata Niemcy mimo, że nie mieli zapewnionego awansu grali zbyt spokojnie, wręcz niemrawo.

Pierwsze 45 minut nie dostarczyło kibicom na trybunach stadionu w Kazaniu żadnych emocji. Podopieczni Joachima Loewa na papierze byli wyraźnym faworytem, lecz kompletnie nie pokazywali tego na boisku. Koreańczycy grali bardzo ambitnie, momentami nawet dość ostro. Mimo znaczącej przewagi Niemców w posiadaniu piłki to Koreańczycy częściej zagrażali bramce Manuela Neuera. W 19. minucie powracający po kontuzji bramkarz miał ogromne kłopoty po strzale Jung Woo-younga. Zdołał jednak w ostatniej chwili wyłuskać piłkę spod nóg jednego z rywali, który zbierał się do dobitki.

Nie wiadomo, co trenerzy powiedzieli swoim zespołom w przerwie, ale po kwadrancie wyszły na murawę zupełnie odmienione. Tempo meczu niesamowicie wzrosło i już pierwsze minuty wynagrodziły nudę panującą przed zejściem do szatni. Znakomite szanse mieli zarówno Niemcy, jak i Koreańczycy, lecz najlepszą miał Leon Goretzka. Tylko sam Cho Hyun-woo wie, jak to się stało, że piłka nie wpadła do bramki. Dopiero w doliczonym czasie gry wyjaśniła się kwestia awansu do 1/8 finału mistrzostw świata. W 94. minucie po kontrowersyjnej sytuacji bramkę dla Korei zdobył Kim Young-Gwon. O słuszności jej uznania zadecydował system VAR. Dwie minuty później podwyższył Son Heung-Min ustalając wynik spotkania.

Porażka oznacza, że Niemcy nie obronią tytułu mistrzów świata. Ambitnie walcząca Korea Południowa pomogła Meksykanom, którzy uzyskali promocję mimo porażki ze Szwecją 0:3.

Korea Południowa - Niemcy 2:0 (0:0).
Bramki: Kim Young-gwon 90+1, Son Heung-min 90+6

Korea Południowa: Cho Hyun-woo - Lee Yong, Yun Yong-sun, Kim Young-gwon, Hong Chul - Lee Jae-seong, Jung Woo-young, Jang Hyun-soo, Moon Seon-min (69. Ju Se-jong) - Koo Ja-cheol (56. Hwang Hee-chan, 79. Go Yo-han), Son Heung-min.

Niemcy: Manuel Neuer - Joshua Kimmich, Niklas Suele, Mats Hummels, Jonas Hector (78. Julian Brandt) - Sami Khedira (58. Mario Gomez), Toni Kroos, Leon Goretzka (63. Thomas Mueller), Mesut Oezil, Marco Reus - Timo Werner.

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! KOREA 2:0!

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! KOREA WYGRYWA Z NIEMCAMI 1:0!

GOOOOOOOOOL DLA KOREI... ale nieuznany! Mamy VAR.

Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry! Sensacja za chwilę może stać się faktem!

Krooooooooooooos! Kolejny strzał tego zawodnika broni Cho Hyun-woo.

Niemcy zmarnowali najlepszą sytuację z możliwych. Hummels przeniósł piłkę nad bramką.

Reus! Niemcy stawiają wszystko na jedną kartę, ale piłka nie chce wpaść do bramki.

Thomas Mueller mógł wybawić Niemców z opresji, ale uderzył główką bardzo niecelnie. Mistrzowie świata mają coraz mniej czasu.

Zmiana - Korea Płd.:

Schodzi Hee-Chan Hwang, wchodzi Yo-Han Ko.

Soooooon! Piłkarz Tottenhamu pomylił się minimalnie!

Zmiana - Niemcy:

Schodzi Jonas Hector, wchodzi Julian Brand.

Jedynie Toni Kroos prezentuje się tak, jak przywyczaił do tego kibiców. Piłkarz Realu Madryt dwoi się i troi, by dać swojej drużynie awans do 1/8 finału mistrzostw świata. Uratował Niemców w meczu ze Szwecją, czy da radę powtórzyć ten wyczyn?

Zmiana - Korea:

Schodzi Moon Seon-Min, wchodzi Se-Jong Ju.

Pierwszy strzał Gomeza odkąd pojawił się na boisku. Nie mogło to jednak sprawić kłopotu bramkarzowi Korei.

Co to była za sytuacja?! Koreańczycy mieli gola podanego na tacy! Zaplątali się jednak w polu karnym i nie wykorzystali swojej szansy.

Son chciał wymusić na arbitrze podyktowanie rzutu karnego. Otrzymał za to zachowanie żółtą kartkę.

Zamieszanie w polu karnym. Piłka wpadła pod nogi Wernera, ale ten zmarnował kolejną już sytuację.

Schodzi Leon Goretzka, wchodzi Thomas Mueller.

Son zmarnował kapitalną sytuację... Czy ktoś w końcu otworzy wynik tego spotkania?

Kroos na pełnym gazie strzelał na bramkę, ale trafił w... nogi swojego kolegi.

Schodzi Sami Khedira, wchodzi Mario Gomez.

Zmiana -Korea Płd.:

Schodzi Koo Ja-Cheol, wchodzi Hwang Hee-Chan.

Ależ wzrosło tempo meczu! Tym razem Son był bliski strzelenia gola! Miał przed sobą pustą bramkę, a mamy wynik nadal 0:0!

Kolejna okazja Niemców! Werner chybił!

Moon Seon-Min obejrzał żółty kartonik za faul. To już trzecie upomnienie dla Koreańczyków. Może to czas na zmiany?

Szybka odpowiedź Niemców! Goretzka strzelił głową i tylko sam Cho Hyun-woo wie, jak zdołał to obronić!

Koreańczycy rozpoczynają bardzo ambitnie! Neuer już w pierwszej minucie drugiej połowie miał co robić!

Rozpoczynamy drugą połowę!

W obu meczach po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis.

Fatalny strzał Sona zakończyło pierwszą część spotkania. Za kwadrans wracamy do Kazania.

Pierwsza połowa potrwa o trzy minuty dłużej.

Son upadł w polu karnym i domagał się jedenastki. Sędzia nie zgodził się z nim. Skończyło się na krótkiej rozmowie.

Werner strzelił jak z armaty i trafił w słupek. Wcześniej jednak sędzia zagwizdał po faulu Hectora.

Niemcy po rzucie rożnym powinni zabawić się w polu karnym Koreańczyków. Można było odnieść wrażenie, że obrońcy tytułu chcą wejść z piłką do bramki - nic z tego!

Werner oddał strzał, ale trafił Kim Young-gwona w nogi.

Niemcy krążyli wokół pola karnego Korei od dłuższego czasu, lecz nie potrafili skonstrułować skutecznej akcji. W końcu Khedira postanowił ruszyć do przodu... zrobił to bardzo nieudolnie.

Reus stanął przed szansą na zdobycie pierwszej bramki w tym spotkaniu. Jego strzał został jednak zablokowany przez Yun Young-suna.

Okazja do dobrego dośrodkowania Goretzki okazała się też możliwością popełnienia błędu i tak też się stało.

Co za szalona akcja Korei Południowej! Trzeci strzał reprezentacji z Azji. Dla porównania Niemcy oddali tylko jedną próbę.

Leon Goretzka faulowany przez Jae-Sung Lee. Żółta kartka dla Koreańczyka.

Goretzka dorzucił w pole karne, ale piłka wylądowała z rękach koreańskiego bramkarza.

Ogromne kłopoty Neuera po strzale Jung Woo-younga. To mogła być bramka!

Khedira niebezpiecznie podniósł nogę zmuszając sędziego do podyktowania rzutu wolnego. Czy Koreańczycy zagrożą Niemcom właśnie teraz?

Po starciu powietrznym ucierpiał Koo Ja-cheol. Nie został jednak uderzony przez żadnego z rywali, upadł i nieprzyjemnie uderzył o ziemię. Potrzebna jest pomoc medyczna.

Leon Goretzka po szybkiej akcji próbował dośrodkować na Wernera, ale obił tylko nogi koreańskiego obrońcy.

Dośrodkowanie Kroosa z rzutu wolnego wybite przez Koreańczyków. Niemcy wznowią grę od rzutu z autu.

Jung Woo-young ukarany żółtą kartką za faul.

Tak aktualnie wygląda tabela grupy F. Czy po ostatniej kolejce coś się zmieni?

Son popędził w kierunku pola karnego Niemców, padł na murawę, ale sędzia nie dostrzegł tam faulu.

Werner zagrał prostopadle do Reusa, ale ten został wypchnięty na aut.

Son Heung-min po raz pierwszy zbliżył się do bramki Neuera. Niemcy szybko oddalili niebezpieczeństwo.

Zaczynamy!

Przed nami hymny państwowe.

Spotkanie poprowadzi Mark Geiger z USA.

Znamy składy, w których wystąpią oba zespoły.

Korea Płd.: Cho Hyun-woo – Lee Yong, Yun Young-sun, Kim Young-gwon, Hong Chul - Lee Jae-seong, Jung Woo-young, Jang Hyun-soo, Moon Seon-Min - Koo Ja-cheol, Son Heung-min.

Niemcy: Manuel Neuer – Joshua Kimmich, Niklas Suele, Mats Hummels, Jonas Hector – Sami Khedira, Toni Kroos – Leon Goretzka, Mesut Oezil, Marco Reus – Timo Werner

Korea Południowa zagra dziś tylko o honor, ponieważ przegrała oba wcześniejsze mecze. Broniący tytułu Niemcy nadal ścigają się o awans z reprezentacją Szwecji.

Witamy w naszej relacji meczu grupy F piłkarskich mistrzostw świata Korea Południowa - Niemcy.