MŚ 2018: Lubański szczerze o polskiej kadrze! "Wyglądamy na bezradnych chłopców"

Piłka nożna

Polska reprezentacja w czwartek pożegna się z rosyjskim mundialem. Podopieczni Adama Nawałki przegrali dwa spotkania grupowe - z Senegalem oraz Kolumbią, a w meczu "o honor" zmierzą się z Japonią. Postawę polskiej kadry ocenił drugi najskuteczniejszy strzelec w historii kadry narodowej Włodzimierz Lubański.

Polska reprezentacja spisuje się podczas rosyjskiego mundialu poniżej oczekiwań. Podopieczni Adama Nawałki przegrali dwa spotkania w kiepskim stylu i w niczym nie przypominali drużyny, która zachwycała kibiców swoją grą podczas eliminacji mundialowych. Co jest przyczyną takiej postawy Biało-Czerwonych?

 

- Coś się po drodze wydarzyło i chyba chodzi o przygotowania. Widać od razu, że nie są to ci sami zawodnicy, których widzieliśmy w przygotowaniach. Brakuje szybkości, dynamiki, agresji... Niestety w mojej opinii nie trafiliśmy z formą i na tle Senegalu i Kolumbii wyglądaliśmy na bezradnych chłopców - zdiagnozował Lubański.

 

W grze polskich reprezentantów dało się dostrzec brak przygotowania fizycznego, które przełożyło się również na małą kreatywność ekipy Nawałki. Nie było pomysłu, nie było precyzji, nie było sytuacji do zdobycia bramek...

 

- Jeśli myśli się o zwycięstwie to trzeba kreować sytuacje pod bramką rywali. Siłą naszego zespołu zawsze były akcje ze skrzydeł i tworzenie sytuacji dla Roberta Lewandowskiego i jego partnerów. Podczas mundialu tego w Rosji w ogóle nie widzieliśmy. W meczu z Senegalem w bocznych sektorach nie wygraliśmy żadnego pojedynku. Jak możemy dojść do sytuacji bramkowej? Ta bezradność jest zastanawiająca - dodał członek Klubu Wybitnego Reprezentanta.

 

Na rosyjskim mundialu poniżej oczekiwań spisuje się także wielka gwiazda naszej reprezentacji Robert Lewandowski. Polski kapitan miał poprowadzić Biało-Czerwonych do wyjścia z fazy grupowej, a tymczasem, w dwóch spotkaniach, nawet nie wyróżniał się na tle całego zespołu.

 

- Lewandowski oczywiście zawiódł, ale ocena indywidualna zawodników przy tak słabej postawie całej drużyny jest naprawdę ciężka. Spodziewaliśmy się po takich piłkarzach jak Lewandowski czy Zieliński znacznie więcej, ale jeśli całość nie funkcjonuje to jednostki niestety nie są w stanie wziąć całego ciężaru na własne barki - ocenił drugi najskuteczniejszy strzelec w historii narodowej kadry.

 

W załączonym materiale wideo ocena polskiej kadry okiem Włodzimierza Lubańskiego.

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze