MŚ 2018: Meksyk oszalał na punkcie Korei Południowej

Piłka nożna
MŚ 2018: Meksyk oszalał na punkcie Korei Południowej
fot. PAP

W Meksyku zapanowało powszechne uwielbienie dla Korei Południowej, która w piłkarskich mistrzostwach świata pokonała Niemcy 2:0, umożliwiając zespołowi z Ameryki awans do 1/8 finału. "Kocham Koreę" - to najczęstsze hasło pojawiające się w portalach społecznościowych.

Meksyk przegrał ze Szwecją 0:3 i gdyby Niemcy pokonali Koreańczyków, to oni zagwarantowaliby sobie awans z grupy F. W Kazaniu doszło jednak do sensacji i to mistrzowie świata pożegnali się z turniejem.

Na Twitterze rekordy popularności bije hasztag #TodosSomosCorea (wszyscyjesteśmyKoreą - PAP). Internet zalały memy ze zdjęciami Koreańczyków w meksykańskich kapeluszach i narodowymi flagami z emblematem Korei w miejscu godła. Popularne są hasła zachęcające do jedzenia w koreańskich restauracjach.

1 lipca w Meksyku odbędą się wybory, których faworytem jest ugrupowanie Narodowy Ruch Odrodzenia (Morena). "Zapomnijcie o Morena... To Korea jest nadzieją Meksyku" - piszą internauci.

Meksyk w grupie F pokonał Niemcy 1:0 i Koreę Płd. 2:1. Mimo porażki ze Szwecją uzyskał awans z drugiego miejsca w grupie.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie