MŚ 2018: Pogoda może "dobić" Polaków?

Piłka nożna

Polska reprezentacja powoli kończy udział w piłkarskich mistrzostw świata. Po porażkach z Senegalem oraz Kolumbią nadszedł czas na konfrontację z Japonią. Spotkanie dla naszych piłkarzy niezwykle ciężkie pod względem mentalnym, ale również trudne ze względu na warunki atmosferyczne panujące w Wołgogradzie. Te jednak będą takie same dla obu drużyn.

W czwartek odbędą się ostatnie spotkania fazy grupowej piłkarskich mistrzostw świata. Po raz ostatni w Rosji swoje umiejętności zaprezentują reprezentanci Polski. Po przegranych spotkaniach w Moskwie z Senegalem oraz w Kazaniu z Kolumbią przyszedł czas na konfrontację z Japonią, do której dojdzie w Wołgogradzie.

Dla podopiecznych Adama Nawałki będzie to niezwykle trudne spotkanie pod względem mentalnym, ale również ze względu na panujące w rosyjskim mieście warunki atmosferyczne. Prognozy pogody są bezwzględne dla piłkarzy.

Według portali zajmujących się prognozą pogody, w tym. m.in. weather.com, czy accuweather.com, temperatura w Wołgogradzie w godzinach meczu Polaków powinna wynosić około 35-37 stopni Celsjusza. Temperatury w Rosji w ostatnich dniach wzrosły, a o bezpieczeństwo nie tylko piłkarzy, ale również kibiców już dbają miejscowe służby medyczne.

- Proponujemy zadbać o nakrycie głowy, ale również o lekki ubiór, zapas zimnej wody i ograniczanie alkoholu. To upał charakterystyczny dla naszego regionu. Nasi mieszkańcy wiedzą, w jaki sposób postępować - apeluje doktor Roman Morozow z pogotowia pomocy ambulatoryjnej w Wołgogradzie.

Polscy piłkarze nie wyglądali na rosyjskim mundialu zadowalająco pod względem fizycznym, a wysoka temperatura może dodatkowo utrudniać utrzymywanie wysokiego tempa gry. W jaki sposób podopieczni Nawałki przygotowują się do spotkania z Japonią?

- Jest gorąc, ukrop, skwar, żar leje się z nieba. Nawet w miejscu da się odczuć wysoką temperaturę. Staramy się przygotowywać do tego spotkania, jak do każdej innej rywalizacji. Warunki atmosferyczne będą takie same dla obu drużyn - mówi Jakub Kwiatowski rzecznik PZPN.

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie