MŚ 2018: Kibice z Belgii i Anglii jadą na ostatni mecz w Kaliningradzie

Piłka nożna
MŚ 2018: Kibice z Belgii i Anglii jadą na ostatni mecz w Kaliningradzie
fot. PAP

Kibice z Belgii i Anglii jadą na mecz piłkarski, który w czwartek wieczorem rozegrają ich drużyny narodowe w Kaliningradzie. Od rana autokarami i samochodami osobowymi przez drogowe przejście graniczne w Grzechotkach przejechało ich 1,5 tys.

Jak poinformowała w czwartek kpt Mirosława Aleksandrowicz z warmińsko-mazurskiej straży granicznej, od początku mistrzostw przez polsko-rosyjskie przejścia graniczne z obwodem kaliningradzkim przejechało 22,2 tys. kibiców.

Na mecz Anglia - Belgia - ostatni z czterech rozgrywanych w grupach eliminacyjnych w Kaliningradzie już w środę pojechało ponad 800 kibiców. W czwartek tylko przez największe przejście w Grzechotkach wyjechało do Kaliningradu 1,5 tys. fanów, głównie Belgów i Anglików. Straż graniczna odprawiała samochody osobowe, ale i autokary. Dotychczas odprawiono 46 autobusów, w których jechały zorganizowane grupy. Jak podała Aleksandrowicz, ruch odbywa się płynnie. W piątek kibice będą wracali z Obwodu Kaliningradzkiego.

Zgodnie z procedurami określonymi przez Rosję, kibic jadący na mecz musi mieć ważny paszport i FAN-ID, czyli paszport kibica. Tacy podróżni będą mogli od 4 czerwca do 15 lipca wjechać do Rosji bez wiz, ale powinni opuścić Federację Rosyjską do 25 lipca. FAN-ID umożliwia także bezpłatne przejazdy komunikacją publiczną w Rosji.

Służby graniczne apelują do jadących do Kaliningradu kibiców, by w miarę możliwości stawiali się do odpraw na polsko-rosyjskie przejścia graniczne odpowiednio wcześniej. Co ważne - w dniach meczów wszystkie pasy w razie konieczności są pasami wjazdowymi do Rosji.

Warmińsko-mazurska straż graniczna przypomina, że na stronie internetowej www.granica.gov.pl podróżni mogą sprawdzić na obrazie z kamer, jakie jest natężenie ruchu na drogach dojazdowych i przejściach granicznych.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie