"Snax" odszedł z Virtus.pro i zasilił zagraniczną drużynę

E-sport
"Snax" odszedł z Virtus.pro i zasilił zagraniczną drużynę
fot. Facebook

Janusz "Snax" Pogorzelski zdecydował się opuścić szeregi Virtus.pro, definitywnie kończąc pewną kartę w historii "Złotej Piątki". Popularny "Dzik" zdecydował się przejść do niemieckiego mousesports.

Choć plotki o odejściu Janusza "Snaxa" Pogorzelskiego z Virtus.pro pojawiały się w ostatnich dniach, to nikt raczej nie spodziewał się, że znajdą one potwierdzenie w rzeczywistości. Strony doszły jednak szybko do porozumienia, wobec czego Polak zasilił międzynarodowy skład zrzeszony pod niemiecką banderą.

– Cieszymy się, że po pełnym wrażeń tygodniu możemy powitać Snaxa w naszej ekipie – przyznał dyrektor generalny organizacji, Cengiz "django" Tüylü. – Kiedy stało się jasne, że "Snax" jest otwarty na rozmowy dotyczące swojego odejścia z legendarnej "Złotej Piątki" od razu stał się naszym celem priorytetowym. Chciałbym podziękować Virtus.pro za bezproblemowe negocjacje, dzięki którym będzie mógł on zadebiutować w naszych barwach już w przyszłym tygodniu podczas ESL One Cologne – dodał.

Pogorzelski trafił do "Virtusów" na początku 2014 roku i niemal z marszu wywalczył z nową drużyną tytuł podczas ESL Major Series One Katowice. Razem z Filipem "Neo" Kubskim, Wiktorem "TaZem" Wojstasem, Paweł "byalim" Bielińskim oraz Jarosławem "pashą" Jarząbkowskim zapisał się złotymi zgłoskami w historii polskiego esportu, osiągając wiele sukcesów na arenie międzynarodowej. Od dłuższego czasu Virtus.pro zgubiło jednak prezentowaną wcześniej formę, a w mediach społecznościowych było widać narastającą frustrację u poszczególnych zawodników. Rezultatem napięcia było rozstanie się z "TaZem", który zasilił szeregi Team Kinguin, a teraz o odejściu ze "Złotej Piątki" poinformował "Snax".

"Od teraz jestem graczem mousesports. Bardzo cieszę się z dołączenia do nowej drużyny, ponieważ sądzę, że każdy z nas potrzebował świeżego startu. Oczywiście jestem też nieco smutny, bo opuszczam mój drugi dom, jakim było Virtus.pro, ale czasami dobrze jest pójść naprzód i przestać oglądać się za siebie. Mam nadzieję, że to będzie dobra zmiana dla obu stron i że moi byli już koledzy z VP będą życzyć mi szczęścia tak, jak ja życzę im powrotu na szczyt – napisał w sporządzonym oświadczeniu "Snax".

Aktualny skład mousesports:


Chris „chrisJ” de Jong (Holandia)
Tomáš „oskar” Šťastný (Czechy)
Robin „ropz” Kool (Estonia)
Miikka „suNny” Kemppi (Finlandia)
Janusz „Snax” Pogorzelski (Polska)
Sergey „lmbt” Bezhanov (Ukraina) – trener

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie