Trener Senegalu: Wolelibyśmy odpaść w inny sposób

Piłka nożna
Trener Senegalu: Wolelibyśmy odpaść w inny sposób
fot. PAP/EPA.

– Wolelibyśmy odpaść w inny sposób niż gorsza pozycja w klasyfikacji fair play, ale zasady to zasady i trzeba je respektować. Myślę, że ten zespół stać w przyszłości jeszcze na wiele dobrych rezultatów – powiedział trener reprezentacji Senegalu Aliou Cisse. Jego podopieczni przegrali 0:1 z Kolumbią i nie zdołali awansować do 1/8 finału mistrzostw świata.

To pierwszy przypadek w historii MŚ, kiedy o awansie do fazy pucharowej zadecydowała klasyfikacja fair play. Japonia i Senegal miały bowiem po cztery punkty, taki sam bilans bramek 4–4, a ich bezpośredni mecz zakończył się remisem 2:2. Japonia miała jednak cztery żółte kartki, a Senegal sześć.

Po meczu Senegal - Kolumbia (0:1) powiedzieli:

Aliou Cisse (trener reprezentacji Senegalu): "Jestem dumny z moich piłkarzy i tego, jaką wykonali pracę w meczu z Kolumbią. Nie zdołaliśmy jednak awansować do 1/8 finału. Najwyraźniej na to nie zasługiwaliśmy. Wolelibyśmy odpaść w inny sposób niż gorsza pozycja w klasyfikacji fair play, ale zasady to zasady i trzeba je respektować. Myślę, że ten zespół stać w przyszłości jeszcze na wiele dobrych rezultatów".

Jose Pekerman (trener reprezentacji Kolumbii): "W piłce nożnej nie istnieje magiczna formuła, która zapewni sukces. Nie ma prostej odpowiedzi na pytanie, dlaczego jeden zespół pokonał inny. Mecz był dla nas bardzo trudny, bo nie potrafiliśmy przejąć kontroli w środkowej części boiska i tym samym zapewnić podania Radamelowi Falcao. Nie ma przypadku, że zdobyliśmy w końcu bramkę ze stałego fragmentu gry, bo ćwiczyliśmy ten element. W trakcie meczu czuć było napięcie, ale moi piłkarze sobie z tym poradzili. To była bardzo wyrównana grupa, o czym najlepiej świadczy fakt, że taki mocny zespół jak Senegal jedzie do domu".

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze