UFC: Były mistrz zakończył karierę!

Sporty walki
UFC: Były mistrz zakończył karierę!
fot. Youtube

W światowym MMA dochodzi do zmiany pokoleniowej, a proces ten trwa nie od dziś. Zakończenie zawodowej kariery ogłosił były mistrz UFC w kategorii półśredniej Johny Hendricks (18-8, 8 KO, 1 SUB).

Johny Hendricks w zawodowym MMA spędził prawie dwanaście lat. Ogółem stoczył 26 pojedynków, z których osiemnaście z nich zakończyło się jego zwycięstwami. W UFC miał okazję wystąpić aż 21 razy.

Popularny "Bigg Rigg" był mistrzem kategorii półśredniej amerykańskiej organizacji. Na gali UFC 171, 15 marca 2014 roku, pokonał Robbiego Lawlera, ale już w pierwszej obronie przeciwko temu samemu zawodnikowi stracił tytuł na gali UFC 181. Od utraty mistrzostwa Hendricks nie notował najlepszej serii przegrywając pięć z siedmiu pojedynków.

O zakończeniu zawodowej kariery 34-letni Hendricks postanowił ogłosić w radiu MMAJunkie. - Myślałem o tym bardzo długo i jest to dla mnie niezwykle ciężkie. Wracam po prostu do swoich korzeni. Będę prowadził drużynę All Saints'. Pracowałem jako trener w ostatnim czasie, ale teraz zacznę się w ten zawód angażować w pełni - powiedział Hendricks.

Transmisje gal UFC na żywo na sportowych antenach Polsatu!

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie