MŚ 2018: Mbappe wyrównał wyjątkowy wyczyn Pele!

Piłka nożna
MŚ 2018: Mbappe wyrównał wyjątkowy wyczyn Pele!
fot. PAP

Kylian Mbappe został bohaterem meczu 1/8 finału mistrzostw świata, w którym Francja po niesamowitym widowisko pokonała Argentynę 4:3. 19-latek trafił do siatki dwukrotnie, wyrównując tym samym wyczyn Pele sprzed wielu lat. Trafił bowiem do siatki dwukrotnie jako nastolatek w meczu fazy pucharowej MŚ.

Mbappe już w wieku 19 lat zachwycił cały piłkarski świat. Autor dwóch bramek w meczu 1/8 finału MŚ zapisał się na kartach historii jako trzeci najmłodszy zdobywca więcej niż jednej bramki w jednym spotkaniu oraz zaledwie drugi, który strzelał w ten sposób w meczu fazy pucharowej najważniejszej piłkarskiej imprezy świata.

Dotychczas udało się to tylko Pelemu, który w roku 1958 zaliczył dwa takie spotkania jako 17-latek w barwach Brazylii. Mbappe w dniu starcia z Argentyną miał 19 lat i 193 dni.

Legendarny Brazylijczyk jest oczywiście najmłodszym piłkarzem z dubletem w historii MŚ, Mbappe w sobotę zajął trzecią lokatę. Drugim jest Meksykanin Manuel Rosas z 1930 roku - miał wówczas 18 lat i 93 dni.

Francja wygrała 4:3 i awansowała do ćwierćfinału MŚ. Dla Mbappe były to trafienia numer dwa i trzy na turnieju.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie