Twitter po śmierci Szewińskiej: Łzy lecą po stracie tak wspaniałej osobowości

Inne
Twitter po śmierci Szewińskiej: Łzy lecą po stracie tak wspaniałej osobowości
fot. PAP

W wieku 72 lat zmarła w Warszawie Irena Szewińska. Była najwybitniejszą polską lekkoatletką, zdobywczynią siedmiu medali olimpijskich. Wiele osób oddało na Twitterze hołd mistrzyni. "Odeszła od nas najwybitniejsza, wspaniała Pierwsza Dama polskiego sportu. Ogromny cios dla nas wszystkich" – napisał minister sportu i turystyki Witold Bańka.

"To tak bardzo boli, gdy umiera ktoś tak bliski. Ciężko się z tym pogodzić. Była Najwybitniejsza, prawdziwa Legenda, Dama, nasza Duma. Wydawała się zawsze silna, niezwyciężona. Przed metą, na tzw. kratach śmierć Ją wyprzedziła... Już nigdy nie usłyszę: co słychać panie Witku?" – dodał minister Bańka w kolejnym tweecie.

 

 

 

Prezydent RP Andrzej Duda napisał: "Odeszła Pani Irena Szewińska - Pierwsza Dama polskiego sportu i Dama Orderu Orła Białego. Zdobywczyni 7 medali olimpijskich, wielokrotna rekordzistka świata. Wielka strata i wielki żal. Szanowna Pani Ireno, dziękujemy! Na zawsze pozostanie Pani w naszej wdzięcznej pamięci!".

"Łzy lecą po stracie tak wspaniałej osobowości" – napisała Anita Włodarczyk, która zamieściła wspólne zdjęcie zrobione podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

"Nie piszmy o Niej 'jedna z najwybitniejszych'. Irena Szewińska była najwybitniejsza. Bezapelacyjnie!" – napisał były lekkoatleta Marek Plawgo.

Hołd najwybitniejszej polskiej lekkoatletce, wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, członkini Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego oddali też inni sportowcy i dziennikarze.

 

 

 

 

 

 

 

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie