World Tour Warsaw: Polska para w finale po raz pierwszy od lat!

Siatkówka

Bartosz Łosiak i Piotr Kantor musieli wykazać się doskonałą kondycją, aby wytrzymać trudy niezwykle ciężkiej soboty w deszczowej Warszawie. Polska para wygrała aż trzy mecze w ciągu zaledwie kilku godzin i awansowała do niedzielnego finału! To pierwszy taki przypadek na imprezie organizowanej w Polsce od wielu lat.

Już awans do półfinału był ogromnym sukcesem w wykonaniu Bartosza Łosiaka i Piotra Kantora. Polscy kibice czekali na taki wyczyn aż siedem lat! Po raz ostatni męska para z Polski dotarła do czwórki w turnieju rozgrywanym w swoim kraju w 2011 roku w Starych Jabłonkach. Wówczas Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel sięgnęli po srebrne medale turnieju nazywanego wówczas Grand Slamem.

Polacy w ćwierćfinale pokonali Ondreja Perusica i Davida Schweinera z Czech 2:1 (17:21, 21:19, 15:11). Było to ich drugie sobotnie starcie, a tego dnia organizatorzy turnieju przygotowali dla nich jeszcze trzeci pojedynek. W grze o finał biało-czerwoni zmierzyli się z mistrzami świata ze Starych Jabłonek z 2013 roku, a więc Holendrami Alexem Brouwerem i Robertem Meeuwsenem.

Mecz był niezwykle zacięty, a wykończeni dniem polscy siatkarze zwyciężyli 2:1 (21:17, 17:21, 15:12). Oznacza to oczywiście, że będzie to pierwszy finał polskiej pary w turnieju na rodzimym piachu od wielu lat. W decydującym meczu zmierzą się z brazylijską parą Evandro Goncalves Oliverą Juniorem oraz Vitorem Goncalvesem Felipe. W półfinale ograli oni Łotyszy Aleksandrsa Samoilovsa i Janisa Smedinsa 2:0.

 

 

Impreza w stolicy potrwa do niedzieli. Ma ona cztery gwiazdki w pięciostopniowej skali turniejów WT.

ch, Polsat Sport, pzps.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze