Pierwsza gala UFC została zorganizowana dokładnie 12 listopada 1993 roku. Dokładnie trzynaście lat później na 377 wydarzeniu stworzonym przez amerykańskiego giganta dwie polskie zawodniczki pojawiły się w oktagonie, aby powalczyć o pas mistrzowski kategorii słomkowej.

Aktualna mistrzyni Joanna Jędrzejczyk kontra skazywana na porażkę Karolina Kowalkiewicz. Gala UFC 205 w Madison Square Garden była wydarzeniem historycznym dla polskiego MMA, ale również zwieńczeniem długo wyczekiwanego, dziewiętnastoletniego wyczekiwania na powrót wszechstylowej walki wręcz do stanu Nowy Jork.

Od najważniejszej walki w historii polskiego MMA rozpoczynamy cykl "Z Archwiwum UFC", w którym zabierzemy naszych widzów na historyczną wyprawę z amerykańską organizacją. Walki Polaków, najważniejsze pojedynki, brutalne nokauty i zwroty akcji. Tego nie zabraknie od lipca na sportowych antenach Polsatu.

Transmisja walki z UFC 205 Joanna Jędrzejczyk - Karolina Kowalkiewicz w niedzielę 1 lipca od godziny 13:35 w Polsacie Sport!

Transmisje gal UFC na sportowych antenach Polsatu.