Nice 1 liga żużlowa: Zdunek Wybrzeże – ROW Rybnik. Transmisja w Polsacie Sport

Inne
Nice 1 liga żużlowa: Zdunek Wybrzeże – ROW Rybnik. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

W niedzielę 1 lipca zaplanowana została 10. kolejka Nice 1 ligi żużlowej. W Gdańsku tamtejszy Zdunek Wybrzeże podejmie ROW Rybnik. Stawką tego spotkania jest przybliżenie się do fazy play-off rozgrywek zaplecza PGE Ekstraligi. Zdecydowanie z większą presją do tego meczu podejdą gospodarze. Transmisja w Polsacie Sport od godz. 14:30.

Wystarczy spojrzeć na tabelę ligową, aby przekonać się jak ważne jest to starcie. Gdańszczanie plasują się na piątym miejscu i tracą już pięć oczek do czwartego ROW-u. Jeżeli podopieczni Mirosława Berlińskiego chcą jeszcze powalczyć o awans do fazy play-off, to koniecznie muszą wygrać niedzielną konfrontację, dodatkowo sięgając po punkt bonusowy.

 

W pierwszym starciu obu drużyn na Górnym Śląsku miejscowi zwyciężyli 50:40 i z pewnością dla rybniczan planem minimum będzie obrona tej zaliczki. Spadkowicze z PGE Ekstraligi nie spisują się zbyt dobrze w tym sezonie na wyjazdach, a ostatnio zawiedli także przed własną publicznością, gdzie ulegli Speed Car Motor Lublin. Z tego powodu sztab szkoleniowy Rekinów z Jarosławem Dymkiem na czele zdecydował się na sporo roszad w składzie. W zestawieniu można zauważyć takie nazwiska jak Andriej Karpow, Craig Cook oraz Artur Czaja. Przekonamy się czy przyjezdni będą w stanie pójść w ślady Lokomotivu Daugavpils oraz Motoru Lublin, którzy potrafili zwyciężać w Trójmieście.

 

Przed gospodarzami ostatnia szansa, aby spróbować jeszcze powalczyć o pierwszą czwórkę rozgrywek. Tylko triumf za pełną pulę pozwoli im przedłużyć nadzieje na dostanie się do półfinału Nice 1 ligi. Tradycyjnie o sile gdańszczan będzie decydować duński tercet w postaci Mikkela Becha, Andersa Thomsena oraz Mikkela Michelsena. Kibice z północy kraju czekają na kolejny występ młodziutkiego Karola Żupińskiego, który w swoim debiucie przeciwko Car Gwarant Start Gniezno zaprezentował się bardzo dobrze i zainkasował cenne pięć punktów. Wydaje się, że na własnym owalu junior Wybrzeża jest w stanie pokusić się o podobny wynik.  

 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
9. Mikkel Bech
10. Michał Szczepaniak
11. Oskar Fajfer
12. Anders Thomsen
13. Mikkel Michelsen
14. Karol Żupiński

 

ROW Rybnik
1. Andriej Karpow
2. Craig Cook
3. Artur Czaja
4. Troy Batchelor
5. Kacper Woryna
6. Brak zawodnika
7. Lars Skupień

 

Transmisja meczu Zdunek Wybrzeże Gdańsk – ROW Rybnik w niedzielę 1 lipca w Polsacie Sport o godz. 14:30.

Krystian Natoński, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze