Stelmach trenerem Stali Nysa

Siatkówka
Stelmach trenerem Stali Nysa
fot. Cyfrasport

Krzysztof Stelmach został trenerem siatkarzy pierwszoligowej Stali Nysa. W poprzednim sezonie pod wodzą tego szkoleniowca ekipa AZS Częstochowa była najlepsza na zapleczu ekstraklasy, przegrała jednak w barażu o PlusLigę z Łuczniczką Bydgoszcz.

Po erze lokalnych trenerów do Nysy przychodzi osoba z zewnątrz. Człowiek ze sporym bagażem doświadczeń w świecie siatkówki ale bez koneksji z nyskim środowiskiem.  Trener przedstawił swój pomysł na zespół – zapowiadał  prezes Stali Nysa Jacek Jaczenia.

 

Tak też się stało. Od 1 lipca nyskich siatkarzy poprowadzi Krzysztof Stelmach. 50-letni szkoleniowiec był w przeszłości wybitnym siatkarzem. W latach 1987–97 w reprezentacji Polski  zagrał 274 razy, m.in. na igrzyskach olimpijskich w Atlancie (1996).

 

Jako trener pracował m.in. w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, Indykpolu AZS Olsztyn oraz BBTS Bielsko-Biała. Był również asystentem Daniela Castellaniego w reprezentacji Polski oraz Philippe Blaina w PGE Skrze Bełchatów. Prowadzona przez niego drużyna Stali Nysa będzie jednym z faworytów do zwycięstwa w I lidze.

 

 

Stal Nysa 2018/19:

 

rozgrywający : Patryk Szczurek, Sebastian Matula.
przyjmujący: Michał Makowski, Dawid Bułkowski, Kamil Długosz, Bartosz Bućko.
atakujący: Łukasz Owczarz, Łukasz Kaczorowski.
środkowi: Mateusz Nożewski, Maciej Zajder, Jarosław Mucha, Moustapha M’Baye.
libero: Daniel Ochrymczuk, Mateusz Czunkiewicz.


Trener: Krzysztof Stelmach, asystent: Wojciech Janas.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze