World Tour w Warszawie: Kantor i Łosiak w finale! Transmisja w Polsacie Sport News

Liderzy rankingu World Tour Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zagrają w finale czterogwiazdkowego turnieju w Warszawie już w niedzielę o 16:00! Ich rywalami będzie brazylijski duet Vitor Felipe/Evandro. Transmisja meczu w Polsacie Sport News.

To był już drugi finał turnieju World Tour w wykonaniu polskiej pary w ciągu tygodnia. W ubiegłą niedzielę zdobyli oni w Ostrawie srebrne medale, a teraz powalczą o złoto przed polską publicznością. W sobotę Kantor i Łosiak wywalczyli bowiem awans do finału, a półfinał był ich trzecim spotkaniem tego dnia i trzecim, którego wynik rozstrzygnął się w tie-breaku! Najpierw w drugiej rundzie pokonali parę z Rosji – Stojanowski/Wieliczko, później zwyciężyli w ćwierćfinale z Czechami – parą Perusic/Schweiner, a w półfinale pokonali mistrzów świata ze Starych Jabłonek z 2013 roku – holenderski duet Brouwer/Meeuwsen.

– Czy granie w finale to już dla nas rutyna? Na pewno docierając do tego etapu dwa turnieje z rzędu, będziemy potrzebowali trochę odpoczynku, bo zmęczenie narasta, ale bardzo nas cieszy, że zagramy o złoto przed własną publicznością. Może to głupio zabrzmi, ale wydaje mi się, że dzięki tej pogodzie jeszcze jakoś się trzymamy – mówił Piotr Kantor.

W finale Polacy zagrają z brazylijskim duetem Vitor Felipe/Evandro, z którym w tym sezonie jeszcze nie grali. Jak pokonać Canarinhos, by powtórzyć sukces sprzed dwóch lat z Grand Slamu w Rio de Janeiro, gdy Kantor i Łosiak sięgnęli po złoto? – Musimy zdobyć w każdym secie dwa punkty więcej od nich – uśmiecha się Kantor.

Zanim polski duet rozpocznie walkę o złoto w niedzielnym finale, na boisku stadionu głównego w Monta Beach Volley Club rozegrany zostanie wyjątkowy Mecz Gwiazd. Mistrz świata i ambasador World Tour Warsaw - Andrzej Wrona, prekursor siatkówki plażowej w Polsce Bartosz Bachorski, Zygmunt Chajzer z rodziną oraz Fit Lovers czyli Pamela Stefanowicz i Mateusz Janusz wybiegną w niedzielę na boisko, by rozegrać wyjątkowe spotkanie. W wyjątkowej roli pojawi się także drugi z mistrzów świata i ambasadorów turnieju – Karol Kłos. Mecz Gwiazd zostanie rozegrany tuż po rozpoczynającym się o godz. 13.35 finale kobiet.

Transmisja finału World Tour z udziałem duetu Kantor/Łosiak od 16.00 w Polsacie Sport News.