FIFA 19: Rewolucyjna zmiana w FUT! Twórcy ulegli presji

Inne
FIFA 19: Rewolucyjna zmiana w FUT! Twórcy ulegli presji
fot. EA Sports

Premiera gry FIFA 19 została zaplanowana na 28 września, lecz już teraz wiadomo, że w uwielbianym przez graczy trybie FIFA Ultimate Team dojdzie do rewolucyjnej zmiany! Przed zakupem skrzynek nabywcy będą bowiem informowani jaką mają szansę na zdobycie upragnionych kart.

Już inna produkcja studia Electronic Arts, Star Wars Battlefront 2, uwypukliła kontrowersje dotyczące mikropłatności oraz lootboxów. Twórcy gry FIFA 19 nie zamierzają co prawda zrezygnować z tego źródła zarobku, jednak od tej pory gracze będą informowani jaką mają szansę na zdobycie poszczególnych kart.

- Wiesz co dostajesz kupując paczkę w Ultimate Team. Otrzymujesz pewną zawartość, która jest gwarantowana – a my dodamy informacje o kursach, które pokażą prawdopodobieństwo tego, co możesz zyskać - powiedział wiceprezes EA Sports Daryl Holt.

Klienci zostaną poinformowani co do szansy na pozyskanie kart "X, Y i Z", jednak raczej ciężko spodziewać się, by otrzymali dokładną procentową szansę na "ustrzelenie" np. Cristiano Ronaldo. Raczej będzie to informacja dotycząca możliwości trafienia piłkarzy o konkretnych notach łącznych lub statystykach.

Zmiana jest podyktowana zaostrzeniem przepisów odnośnie lootboxów i mikropłatności. W Belgii i Holandii zostały one całkowicie zakazane, a producenci gier są zmuszeni do usuwania ze swoich tytułów wydanych w tych krajach płatnych skrzynek. EA Sports zamierza zabezpieczyć się przed ewentualnymi problemami i w związku z tym złagodzić nieco "hazardowy" charakter transakcji, informując graczy o prawdopodobieństwie otrzymania konkretnych kart.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze