Rozstawiona z numerem „32” w Londynie Agnieszka Radwańska zmierzy się w poniedziałek Eleną-Gabrielą Ruse, będzie to pierwsze spotkanie obu tenisistek. Trzydziesta na światowej liście krakowianka ma na koncie zwycięstwa w 20 turniejach WTA, Rumunka nie może pochwalić się ani jednym, a na co dzień przeważnie startuje w imprezach niżej rangi - ITF i challengerach.

 

Najlepszym wynikiem Radwańskiej w Wimbledonie jest finał w 2012 roku. W kolejnej edycji i w 2015 roku zatrzymała się rundę wcześniej. Jej rywalka jeszcze nigdy nie grała w imprezie Wielkiego Szlema, a do Wimbledonu 2018 dostała się z kwalifikacji.

 

Mecz Radwańskiej był drugi w kolejce meczów pierwszego dnia Wimbledonu, oczekujących na wolny kort. Oznaczało to, że nie wiadomo było, na jakim korcie zagra Polka.

 

Radwańska w minionym tygodniu wróciła do rywalizacji po dwumiesięcznej przerwie w grze spowodowanej kontuzją pleców. Opuściła m.in. French Open. Wcześniej wystąpiła 47 razy z rzędu w głównej drabince Wielkiego Szlema. Nikt inny z aktywnych tenisistów nie może pochwalić się taką serią. Krakowianka następnie wycofała się także z turnieju WTA na Majorce, pierwszego z zaplanowanych startów na trawiastej nawierzchni. Uspokoiła jednak swoich kibiców, przystępując w tym tygodniu do imprezy w Eastbourne, gdzie potwierdziła, że przerwa była dobrym pomysłem - doszła tam do półfinału.

 

Teraz liczymy na świetny występ na wimbledońskich kortach. W razie zwycięstwa w pierwszej rundzie Radwańska w kolejnej fazie zmierzy się ze zwyciężczynią starcia Kateriny Bondarenko z Lucie Safarovą. W trzeciej rundzie Polka może zaś zmierzyć się z Karoliną Woźniacką.

 

Oprócz najlepszej polskiej tenisistki ostatnich lat w Londynie w singlu zaprezentują się jeszcze Magda Linette oraz Hubert Hurkacz.

 

Relacja i wynik na żywo z meczu Agnieszka Radwańska - Elena-Gabriela Ruse na Polsatsport.pl.