WT w tenisie stołowym: Dyjas zagra w Korei Południowej i Australii

Inne
WT w tenisie stołowym: Dyjas zagra w Korei Południowej i Australii
fot. Cyfrasport

Brązowy medalista mistrzostw Europy 2016 Jakub Dyjas, jako jedyny polski tenisista stołowy zagra w turniejach World Tour w południowokoreańskim Daejeon (17-22 lipca) i australijskim Geelong (24-29 lipca). Pozostali kadrowicze wystąpią w sierpniu w Bułgarii i Czechach.

- Kuba Dyjas obecnie przebywa na zgrupowaniu w Chorwacji, skąd uda się na treningi do Chin, a następnie weźmie udział w World Tourach najwyższej rangi Platinum w Korei i Australii. Światowa federacja niejako wymusiła na zawodnikach grę w dużej liczbie turniejów ze względu na zmiany w rankingu ITTF - powiedział trener reprezentacji Polski Tomasz Krzeszewski.

Na opublikowanej w poniedziałek liście światowej Dyjas zajmuje 81. miejsce. W pierwszej setce nie ma więcej Polaków. Wciąż prowadzi Chińczyk Fan Zhendong, a za nim plasują się Niemiec Timo Boll i inny chiński pingpongista Lin Gaoyuan.

Mistrz Polski w singlu Dyjas jest zawodnikiem niemieckiego klubu TTF Liebherr Ochsenhausen, półfinalisty Ligi Mistrzów.

Pozostali kadrowicze, m.in. Marek Badowski, Patryk Zatówka i Tomasz Kotowski, przebywają obecnie na zgrupowaniu w Cetniewie.

- To pierwszy z trzech letnich obozów kadry. Przygotowujemy się do nowego sezonu, ale też pomagamy juniorskiej reprezentacji, którą wkrótce czekają mistrzostwa Europy - dodał Krzeszewski.

Seniorska drużyna biało-czerwonych (kobiet i mężczyzn) w sierpniu rywalizować będzie w World Tourach w Panagiuriszte (Bułgaria) i Ołomuńcu (Czechy).

SF, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze