Horror gwiazdy Nigerii! Porwano mu ojca tuż przed meczem

Piłka nożna
Horror gwiazdy Nigerii! Porwano mu ojca tuż przed meczem
fot. PAP

Szokujące informacje ujawnił kapitan reprezentacji Nigerii Mikel Obi John. Kilka godzin przed meczem z Argentyną pomocnik dowiedział się, że jego ojciec został porwany. Udało się go uwolnić dopiero w poniedziałek.

Jak informuje "Guardian" w drodze na mecz z Argentyną Mikel odebrał telefon i dowiedział się, że jego ojciec został porwany. Przestępcy chcieli, by piłkarz zapłacił okup. On podjął decyzję o nie informowaniu nikogo o całej sytuacji. W ostatnim meczu grupowym Nigeria przegrała 1:2 z Argentyną i pożegnała się z turniejem.

 

Kapitan "Super Orłów" uznał, że dla dobra drużyny sprawą zajmie się dopiero po meczu. - Grałem, kiedy mój ojciec był w rękach bandytów. Musiałem stłumić wszystkie myśli. Telefon o porwaniu dostałem cztery godziny przed spotkaniem - powiedział 31-latek.

 

Ojca uwolniono w poniedziałek po interwencji policji. Wedle zeznań był on torturowany. - Powiedziano mi, że jeśli powiem komuś o porwaniu to go zastrzelą. Wiedziałem jak poważna jest sytuacja, ale nie mogłem zawieźć 180 milionów Nigeryjczyków - dodał Mikel.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie