Mecz w Rostowie nad Donem był jednym z najbardziej emocjonujących na mundialu w Rosji. Belgia po 52. minutach przegrywała z Japonią 0:2, ale koniec końców strzeliła trzy gole i awansowała do ćwierćfinału MŚ 2018. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w ostatniej akcji meczu Nacer Chadli. Dzięki trafieniu drugiego z rezerwowych "Czerwone Diabły" nie musiały grać dogrywki z "Niebieskimi Samurajami". W kolejne fazie podopieczni Roberto Martineza zmierzą się z Brazylią.

Po trafieniu rosłego skrzydłowego West Bromwich Albion, Belgowie wpadli w szał radości. I nie chodzi tylko o samych piłkarzy oraz kibiców. W stanie uniesienia znaleźli się również dziennikarze. Na twitterowym profilu serwisu Sportwereld.be, czyli sportowej redakcji gazety o charakterze tabloidowym - "Het Nieuwsblad", po zwycięskiej bramce pojawił się zadziwiający wpis.