Prusik: Losy Nawałki zależą od... Nawałki

Piłka nożna
Prusik: Losy Nawałki zależą od... Nawałki
fot. PAP

Były kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Waldemar Prusik uważa, że to od samego Adama Nawałki zależy, czy nadal będzie on selekcjonerem biało-czerwonych, czy odejdzie. - Jeżeli ma pomysł na zespół, to powinien zostać, jeżeli nie - lepiej, żeby odszedł - zaznaczył.

We wtorek w południe na Stadionie Narodowym odbędzie się konferencja prasowa z udziałem prezesa PZPN Zbigniewa Bońka i Nawałki. Prawdopodobnie wówczas zostanie ogłoszona decyzja, czy dojdzie do zmiany trenera polskiej drużyny.

 

Prusik przyznał, że po tym, jak wcześniej prezes Boniek wspierał Nawałkę, teraz decyzja będzie zależała od samego trenera.

 

- Sądzę, że to zależy od Adama Nawałki, czy dalej będzie selekcjonerem polskiej reprezentacji, czy odejdzie. Jeżeli ma pomysł na zespół, to powinien zostać, a jeżeli nie, to lepiej, żeby odszedł. To on był najbliżej drużyny i widział, co się działo z zawodnikami, jak reagowali na jego pomysły. Jeśli więź między nim a piłkarzami istnieje, jest wiara zawodników w jego idee, to może chcieć prowadzić drużynę narodową. W innym wypadku, najlepiej niech zrezygnuje, bo nic już z tym zespołem nie osiągnie – dodał.

 

Były zawodnik m.in. Śląska Wrocław zaznaczył, że Nawałki nie należy oceniać tylko przez pryzmat mistrzostw świata w Rosji.

 

- Mundial mu nie wyszedł, popełnił wiele błędów, ale nie należy zapominać, że wcześniej wykonał kawał dobrej roboty. Zdołał zakwalifikować się do mistrzostw Europy, gdzie dobrze się polski zespół zaprezentował i do mistrzostw świata. To wszystko ma swoją wartość. Ale jeszcze raz podkreślę – jeżeli sam trener nie widzi możliwości dalszej pracy z zespołem, jeżeli widzi, że coś się wypaliło, powinien odejść – tłumaczył Prusik.

 

Na koniec przyznał, że jeżeli Nawałka odejdzie, jego następcą powinien być również polski szkoleniowiec.

 

- Problem jednak w tym, że nie widać nikogo, kto mógłby to dźwignąć. Nawałka jako pierwszy selekcjoner zbudował szeroki sztab, stworzył dobrze funkcjonujący team i teraz potrzebny jest ktoś, kto będzie to kontynuował. Nie wiem, czy któremuś z polskich trenerów to się uda – podsumował.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie