UFC: Oezdemir przeniesiony na UFC 227! Rua poznał nowego rywala

Sporty walki

Do kilku ciekawego przetasowania doszło przed galą UFC Fight Night w Hamburgu, która odbędzie się 22 lipca. Nowego rywala poznał Mauricio Rua (25-10, 20 KO, 1 SUB), którego przeciwnikiem miał być Volkan Oezdemir (15-2, 11 KO, 1 SUB). Organizacja postanowiła przesunąć Szwajcara na sierpniową galę UFC 227.

Walką wieczoru gali w Hamburgu miał być pojedynek byłego mistrza kategorii półciężkiej UFC, "Shoguna" z Oezdemirem. Znany z potężnego ciosu Szwajcar po serii pięciu zwycięstw, w styczniu dostał szansę walki o pas dywizji półciężkiej z Danielem Cormierem. "DC" nie dał pretendentowi szans kończąc go w drugiej rundzie.

"No time" w lipcu miał walczyć z Ruą, ale UFC uznało, że lepiej będzie go przesunąć na numerowaną galę w sierpniu. Rywalem Szwajcara będzie Alexander Gustafsson (18-4, 11 KO, 3 SUB), czyli jedynka rankingu kategorii półciężkiej, który w przeszłości również przegrał z Cormierem. Wydaje się, że to starcie będzie eliminatorem do walki o pas. "DC" już siódmego lipca zmierzy się ze Stipe Miociciem na gali UFC 226 i spróbuje mu odebrać pas kategorii ciężkiej.

W związku z przesunięciem Oezdemira organizacja musiała znaleźć nowego rywala dla "Shoguna". Będzie nim Anthony Smith (29-13, 15 KO, 11 SUB), który na swoim koncie ma zwycięstwa m.in. z Rashadem Evansem czy też Hectorem Lombardem. Na gali w Hamburgu zobaczymy też trzech Polaków, Damiana Stasiaka, Bartosza Fabińskiego oraz Marcina Tyburę. Ten ostatni zmierzy się z jednym z najwyższych zawodników w UFC, Stevanem Struvem.

 

W załączonym materiale wideo zapowiedź gali UFC 226.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie