Hurkacz może mówić o dużym szczęściu. W decydującym meczu eliminacji Wimbledonu przegrał z Chilijczykiem Christianem Garinem 2:6, 2:6, 5:7, jednak ostatecznie dostał się do głównej drabinki jako lucky loser.

 

Polak zajmuje obecnie 122. miejsce w rankingu ATP. W tym roku już raz błysnął w turnieju wielkoszlemowym. Podczas French Open dotarł do drugiej rundy. Najpierw wyeliminował 54. w rankingu Tennysa Sandgrena 6:2, 6:2, 3:6, 6:3, jednak później musiał uznać wyższość Marina Cilicia 2:6, 2:6, 7:6, 5:7.

 

Tomic, podobnie jak Hurkacz, znalazł się w głównej drabince Wimbledonu jako lucky loser. W swojej karierze wygrał trzy turnieje ATP i swego czasu był numerem 17 na światowej liście. Jeśli chodzi o Wimbledon, jego najlepszy wynik to ćwierćfinał w 2011 roku. Od dłuższego czasu nie może jednak odnaleźć formy. W ubiegłym roku pożegnał się z turniejem już w pierwszej rundzie. Co więcej, został nawet ukarany finansowa za udawanie kontuzji.

 

Transmisja meczu Huberta Hurkacza z Bernardem Tomiciem w Polsacie Sport. Początek o godzinie 12:30. Komentuje Dawid Olejniczak.