Kurek jak za dawnych lat! Udany występ atakującego przeciwko Rosji (WIDEO)

Siatkówka

W spotkaniu inaugurującym Final Six Ligi Narodów siatkarzy Polska przegrała z Rosją 1:3. Najlepszym zawodnikiem w polskiej ekipie był atakujący Bartosz Kurek, który wywalczył 23 punkty.

Dziennikarze, siatkarscy eksperci oraz kibice mieli sporo zastrzeżeń do dyspozycji Bartosza Kurka w fazie interkontynentalnej Ligi Narodów. Już w pierwszym meczu turnieju finałowego udowodnił jednak, że wciąż potrafi grać na najwyższym poziomie.

 

W konfrontacji z reprezentacją Rosji skończył 23 z 32 piłek (jeden punkt dołożył blokiem). W wielu fragmentach tego spotkania trzymał grę biało-czerwonych i był bez wątpienia najlepszym zawodnikiem meczu po polskiej stronie siatki. Po dwóch setach miał 80% skuteczności w ataku (skończył 16 z 20 piłek).

 

Nowy zawodnik Stoczni Szczecin popisał się w tym meczu kilkoma efektownymi zagraniami. Po jednym z nich komentujący to spotkanie Łukasz Kadziewicz powiedział: Bartek jak na mistrzostwach Europy w Turcji w 2009 roku! Nawiązał to znakomitego występu Kurka na turnieju, który Polacy zakończyli zdobyciem złotego medalu.

 

 

Niestety, pozostali reprezentanci Polski nie zagrali aż tak porywającego meczu i biało-czerwoni przegrali to starcie 1:3 (18:25, 23:25, 25:22, 17:25). Czy w czwartkowym spotkaniu przeciwko reprezentacji USA jego koledzy zagrają lepiej, a Kurek zachowa skuteczność z meczu z Rosją?

 

Najlepsze akcje Bartosza Kurka z meczu Polska – Rosja 1:3 w załączonym materiale wideo.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze